Jak získat v roce 2024 dotaci na tepelné čerpadlo

Díky dotacím na tepelná čerpadla můžete i v roce 2024 svůj dům vybavit jedním z nejefektivnějších a ekologicky nejšetrnějších způsobů vytápění.

Dotace na tepelné čerpadlo pro novostavby i stávající domy
Vládní a regionální programy po celém Česku nabízejí různé formy finanční podpory pro instalaci tepelných čerpadel. Využít můžete dotace na tepelné čerpadlo pro novostavbu i pro stávající domy.
Tyto dotace jsou navrženy tak, aby snížily počáteční investiční náklady související s nákupem a instalací tepelných čerpadel, které jsou efektivním a ekologickým řešením vytápění.

Jak získat dotaci na tepelné čerpadlo

Podmínky kotlíkové dotace
Kotlíková dotace je specifická forma podpory zaměřená na výměnu starých, neefektivních, kotlů za nová a ekologičtější řešení, včetně tepelných čerpadel. Podmínky pro získání této dotace zahrnují výměnu staršího zařízení, splnění určitých energetických kritérií a instalaci zařízení akreditovaným technikem.

Kdo má nárok na dotaci Zelená úsporám
Program Zelená úsporám je určen široké veřejnosti – od majitelů rodinných domů, po subjekty spravující bytové domy. Pro získání dotace je často nutné dokázat, že navrhované řešení povede k významnému snížení energetické náročnosti a emisí.

Dotace na fotovoltaické systémy
Kromě tepelných čerpadel, programy jako Zelená úsporám často nabízejí i dotace na fotovoltaiku. Tyto systémy mohou být v kombinaci s tepelným čerpadlem efektivním způsobem, jak dosáhnout ještě větší úspory energie a snížení nákladů na vytápění.

Získání dotace na tepelné čerpadlo v roce 2024 může významně snížit počáteční náklady a urychlit návratnost investice. Informovanost o dostupných programech, splnění všech podmínek a pečlivé podání žádosti jsou klíčem k úspěšnému získání finanční podpory.

Odebírejte novinky

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak na údržbu tepelného čerpadla a je vůbec nějaká potřeba?

údržba tepelného čerpadla
Tepelné čerpadlo je topný zdroj, který umí topit hodně levně a umí ušetřit hodně peněz.  Které nezbytné kroky je třeba provádět při údržbě tepelného čerpadla v závislosti na jeho typu, aby mělo optimální výkon, fungovalo dlouho a bezchybně?
Dozvědět se více

Máte starý kotel? S žádostí o dotaci neváhejte, budou nižší!

ac_heating_konec_starych_kotlu
Se zákazem provozu starých kotlů od 1. 9. 2024 dojde i ke snížení dotací až o desítky tisíc.S přechodem na moderní a ekologický zdroj tepla vám poradíme.
Dozvědět se více

Přejděte na tepelná čerpadla

tepelne_cerpadlo_ac_heating_dum
Ideální čas pro změnu je nyní.
Dozvědět se více

Tepelná čerpadla AC Heating – Inovace v účinnosti pro váš domov

Jak efektivně snížit náklady na vytápění ve vašem domě? Máme pro vás revoluční řešení – představujeme tepelná čerpadla vzduch-voda AC Heating. Tyto čerpadla nejen vynikají v úspoře energie, ale také dosahují lepší účinnosti než systémy tepelných čerpadel země-voda v oblasti rodinných domů.
Dozvědět se více
Další články
© 2024 KUFI INT, s.r.o., Vytvořeno v Beneš & Michl.