Tepelné čerpadlo v projektu domu

Při stavbě domu, řešíte kromě jiného i otázku čím budete váš nový dům vytápět. Projektant topení je člověk, který má zkušenosti a dostatečné znalosti, aby Vás upozornil na možnosti, výhody a funkční požadavky dostupných systémů. A aby vám následně tento systém správně navrhl. Cena topení se v novostavbě rodinného domu obvykle pohybuje v řádech statisíců. Doporučujeme tedy věnovat výběru dostatečnou pozornost.

Projektant topení a majitel (budoucího) domu
Topení musí být hned v počátku navrženo tak, aby zohledňovalo potřeby a možnosti zákazníka – majitele domu. Je dobré si hned na začátku sepsat, co od topení očekávám – vytápění domu, ohřev užitkové vody, ohřev bazénové vody, spolupráce s jinými zdroji tepla např. krbovou vložkou, možnosti chlazení – klimatizace. Následně tyto aspekty a s tím spojené dotazy probrat s projektantem. Vznikne tak koncept s technickým i finančním rámcem.

Projektant topení a dodavatel tepelného čerpadla
Na základě stanoveného konceptu vytápění domu připraví projektant projekt vytápění. V tuto chvíli je důležitá komunikace projektanta a dodavatele topného zdroje – např. tepelného čerpadla. Solidní dodavatel navrhovaného zdroje zajistí kompletní podporu od návrhu tepelného čerpadla, přes vytvoření schéma zapojení až po vyřešení tzv. MaR (měření a regulace), bez které se současná tepelná čerpadla neobejdou.

Příprava podrobné dokumentace k projektu z hlediska topného zdroje je důležitá i pro přípravu stavby – jsou jasně stanoveny požadavky pro připojení nového zdroje (elektroinstalace, požadavky na kotelnu a stavební prvky. Máte tedy jistotu, že budete mít připraveno vše správně a nebude třeba dodatečných zásahů do již hotové stavby.

Nemáte projektanta vytápění?
Nevadí. Ve chvíli, kdy řešíte projekci stavební části Vašeho domu, stačí kontaktovat dodavatele tepelného čerpadla a předat mu kontakt na Vašeho projektanta stavby. Úloha investora v tuto chvíli na určitou dobu končí a vy se můžete naplno věnovat výběru oken, návrhu interiéru a dalším důležitým věcem spojených s Vaší stavbou.
Dodavatel tepelného čerpadla a projektant si spolu již vykomunikují technické náležitosti a požadavky vzešlé z domluvené koncepce vytápění domu. A dodavatel tepelného čerpadla dodá projektantovi potřebnou dokumentaci, která je následně součástí projektu vytápění.

Zajímá vás jak probíhá instalace tepelného čerpadla na novostavbě? Podrobně jsme ji sepsali v následujícím článku.

Za tým AC Heating
Ing. Martin Neprášek

Odebírejte novinky

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak na údržbu tepelného čerpadla a je vůbec nějaká potřeba?

údržba tepelného čerpadla
Tepelné čerpadlo je topný zdroj, který umí topit hodně levně a umí ušetřit hodně peněz.  Které nezbytné kroky je třeba provádět při údržbě tepelného čerpadla v závislosti na jeho typu, aby mělo optimální výkon, fungovalo dlouho a bezchybně?
Dozvědět se více

Máte starý kotel? S žádostí o dotaci neváhejte, budou nižší!

ac_heating_konec_starych_kotlu
Se zákazem provozu starých kotlů od 1. 9. 2024 dojde i ke snížení dotací až o desítky tisíc.S přechodem na moderní a ekologický zdroj tepla vám poradíme.
Dozvědět se více

Jak získat v roce 2024 dotaci na tepelné čerpadlo

tepelne_cerpadlo_ac_heating
Přečtěte si, jak splnit podmínky pro kotlíkovou dotaci, kdo má nárok na program Zelená úsporám a jak mohou další finanční podpory – jako jsou dotace na fotovoltaiku – přispět k vaší energetické i ekonomické úspoře.
Dozvědět se více

Přejděte na tepelná čerpadla

tepelne_cerpadlo_ac_heating_dum
Ideální čas pro změnu je nyní.
Dozvědět se více
Další články
© 2024 KUFI INT, s.r.o., Vytvořeno v Beneš & Michl.