Jak instalujeme tepelné čerpadlo do novostavby

Tepelné čerpadlo vzduch-voda je nejrozšířenějším a nejčastěji instalovaným tepelným čerpadlem v České republice a střední Evropě. Důvodem je snadná montáž, technické parametry a přijatelná cena.

Rádi bychom na konkrétním příkladu představili, jak probíhá montáž tepelného čerpadla AC Heating Convert AW na novostavbě, včetně prací souvisejících se samotnou instalací.

Novostavba
Novostavba rodinného domu typu bungalov o výměře 160 m2 se nachází v Plzeňském kraji, žije v něm 4 členná rodina. Tepelná ztráta domu z projektu je 6 kW. Majitel se rozhodl pro systém podlahového topení. Jako topný zdroj si vybral tepelné čerpadlo AC Heating, kterým chtěl nejen vytápět dům, ale i ohřívat užitkovou vodu pro celou domácnost.

Od návrhu po realizaci

Ke všem zakázkám přistupujeme individuálně, každý dům chceme vidět, než přistoupíme k finalizaci technického řešení. Potkáme se se zákazníkem přímo na stavbě, kde náš technik navrhne technické řešení (umístění venkovní jednotky, rozmístění komponent v technické místnosti, umístění čidla). Současně zodpoví dotazy a zohlední další požadavky zákazníka.

V tomto případě jsme jako nejvhodnější řešení navrhli tepelné čerpadlo AC Heating Convert AW9. Venkovní jednotka je umístěna na západní straně domu a chladivovým vedením je propojena s vnitřní jednotkou umístěnou v technické místnosti. Užitková voda je ohřívána ve 250 litrovém zásobníku, který je též v technické místnosti. Soustava je doplněna vyrovnávací nádobou s topným tělesem a slouží jako záložní zdroj.

Příprava pro instalaci

Před samotonou instlací vždy zhotovujeme podrobnou technickou dokumentaci. Dokumentace slouží jako návod pro řemeslníky na stavbě. Ti provedou přípravné práce pro úspěšnou instalaci tepelného čerpadla (zhotovení betonového základu, prostup skrz obvodovou stěnu, připojení komponentů na topný systém a připravení požadované kabeláže). V případě, že zákazník nechce řešit jednotlivé profese, rádi za něj vše zařídíme na klíč. U této instalace zákazník využil zedníků, topenářů a elektrikářů, které již měl na stavbě.

Realizace

Po dokončení přípravných prací jsme domluvili termín samotné montáže tepelného čerpadla. V daný termín dorazili naši montéři k zákazníkovi. Během jednoho pracovního dne provedli montáž venkovní jednotky, nainstalovali propojovací vedení, zapojili připravenou kabeláž, zprovoznili a naprogramovali tepelné čerpadlo. Po skončení instalace zákazníka důkladně zaškolili a seznámili s jeho obsluhou.

Možnosti rozšíření

Tepelná čerpadla AC Heating Convert AW jsou modulární systémy. Je možné je kdykoliv doplnit /rozšířit o další komponenty či funkce. Asi dva měsíce po instalaci tepelného čerpadla a jeho úspěšném uvedení do provozu, požádal zákazník o doplnění funkce na ohřev vody v sezónním bazénu. V praxi se jednalo o jednoduchý topenářský zásah do stávajícího zapojení a rozšíření naší regulace xCC2 o bazénový ohřev.

Rádi zpracujeme technický návrh i na Váš dům. Kontaktujte nás.

Tým AC Heating

info@ac-heating.cz

Odebírejte novinky

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Tepelná čerpadla AC Heating – Inovace v účinnosti pro váš domov

Jak efektivně snížit náklady na vytápění ve vašem domě? Máme pro vás revoluční řešení – představujeme tepelná čerpadla vzduch-voda AC Heating. Tyto čerpadla nejen vynikají v úspoře energie, ale také dosahují lepší účinnosti než systémy tepelných čerpadel země-voda v oblasti rodinných domů.
Dozvědět se více

Úspora energií a pohodlí s tepelnými čerpadly od AC Heating

tepelna_cerpadla_setri_ac_heating
Jak efektivně ušetřit na nákladech spojených s vytápěním? Existuje jedna z nejekologičtějších a nejúspornějších technologií, která vám může pomoci snížit energetickou spotřebu a finanční náklady na vytápění ve vašem domě.
Dozvědět se více

Ekonomika fotovoltaických elektráren

ac-heating_tepelne_cerpadlo_fotovoltaika_1
Nejčastější otázky, kterou nám pokládají všichni klienti při prvních jednáních, se týkají rentability fotovoltaických elektráren. Kdy se mi vrátí moje investice? Co s elektřinou, kterou vyrobím, ale nespotřebuji? Odpovědi jsme přehledně shrnuli v článku.
Dozvědět se více

Cena tepelného čerpadla

ac_heating_BD_tepelna_cerpadla_1
Jak optimalizovat investici do tepelného čerpadla
Dozvědět se více
Další články
© 2023 KUFI INT, s.r.o., Vytvořeno v Beneš & Michl.