Problematika teplovzdušného vytápění

V současném období vyznačujícím se zvyšujícími se nároky na kvalitu vnitřního prostředí musí už koncepce řešení a návrhy systémů vzduchotechniky u nově realizovaných i modernizovaných objektů vycházet z kvalifikovaných přístupů založených na teoretických poznatcích tak, aby konečné dílo splňovalo náročné požadavky uživatelů budov i technologie.

Propojením systému tepelného čerpadla a vzduchotechniky je možné zajistit vytápění domu, které je díky vlastnostem tepelného čerpadla nákladově nižší než např. přímou elektřinou. Volba vlastního zařízení je dána konkrétními parametry objektu.

Vzduchotechnika (VZT) je komplexem funkčních elementů zajišťujících úpravu i dopravu vzduchu, eventuálně sloužících přemísťování materiálu vzduchem a tvořících jako celek vzduchotechnické zařízení. Vzduchotechniku lze klasifikovat podle řady kritérií. Protože vzduchotechnické zařízení pracuje se vzduchem, jakožto základní látkou přenosu tepla a hmoty, lze přijmout jako primární kritériu klasifikace způsob úpravy vzduchu a změny jeho fyzikálních veličin. Z tohoto aspektu může vzduchotechnické zařízení plnit čtyři funkce. Ohřev, chlazení, vlhčení nebo odvlhčování vzduchu či jejich kombinace umožní zajistit požadovanou úroveň interního mikroklimatu budov nebo pokrýt požadavky technologie.

Vzduchotechnické jednotky si teplo nebo chlad nepřipraví, je proto nutné připojení na zdroje tepla (tepelná čerpadla, integrované elektrické ohřívače, elektrické kotle, plynové kotle, akumulační nádrž) a zdroje chladu (tepelná čerpadla vzduch – vzduch, vzduch – voda a země – voda).  Tepelné čerpadlo vzduch – voda odebírá energii z venkovního vzduchu a dodává ji do vody, ať již pro topení a ohřev TV a chlazení. Ve vzduchotechnické jednotce je osazen vodní chladič. Propojení obou systémů umožňuje topení, ohřev TV a chlazení. Vyšší pořizovací náklady komplexního systému jsou kompenzovány následným snížením provozních nákladů.

Odebírejte novinky

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Tepelná čerpadla AC Heating – Inovace v účinnosti pro váš domov

Jak efektivně snížit náklady na vytápění ve vašem domě? Máme pro vás revoluční řešení – představujeme tepelná čerpadla vzduch-voda AC Heating. Tyto čerpadla nejen vynikají v úspoře energie, ale také dosahují lepší účinnosti než systémy tepelných čerpadel země-voda v oblasti rodinných domů.
Dozvědět se více

Úspora energií a pohodlí s tepelnými čerpadly od AC Heating

tepelna_cerpadla_setri_ac_heating
Jak efektivně ušetřit na nákladech spojených s vytápěním? Existuje jedna z nejekologičtějších a nejúspornějších technologií, která vám může pomoci snížit energetickou spotřebu a finanční náklady na vytápění ve vašem domě.
Dozvědět se více

Ekonomika fotovoltaických elektráren

ac-heating_tepelne_cerpadlo_fotovoltaika_1
Nejčastější otázky, kterou nám pokládají všichni klienti při prvních jednáních, se týkají rentability fotovoltaických elektráren. Kdy se mi vrátí moje investice? Co s elektřinou, kterou vyrobím, ale nespotřebuji? Odpovědi jsme přehledně shrnuli v článku.
Dozvědět se více

Cena tepelného čerpadla

ac_heating_BD_tepelna_cerpadla_1
Jak optimalizovat investici do tepelného čerpadla
Dozvědět se více
Další články
© 2023 KUFI INT, s.r.o., Vytvořeno v Beneš & Michl.