Přejděte na tepelná čerpadla

Od září 2024 vstupuje v platnost nová legislativa, která zakazuje používání kotlů na tuhá paliva 1. a 2. emisní třídy. Tento krok je součástí snahy o snížení emisí a boje proti klimatickým změnám. Pokud máte doma starý kotel na tuhá paliva, nyní je ten správný čas začít uvažovat o náhradě.

Proč tepelné čerpadlo?

Tepelná čerpadla jsou ideální náhradou za staré a neefektivní kotle. Jsou moderním a efektivním způsobem vytápění a ohřevu vody pro domácnosti. Nabízejí řadu výhod včetně nízkých provozních nákladů, vyšší efektivity a současně jsou šetrné k životnímu prostředí. Díky státní podpoře ve formě vypsaných dotačních titulů jsou dostupné široké veřejnosti.

Podpora státu ve formě dotací

Jedním z dotačních programů, které stát jako podporu pro přechod na nové vytápění vypsal jsou kotlíkové dotace. V rámci programu kotlíkové dotace pro nízkopříjmové domácnosti mohou žadatelé získat podporu až 95 % uznatelných nákladů na výměnu nevyhovujícího kotle1. Dotace jsou určeny pro vlastníky rodinných domů nebo trvale obývaných rekreačních objektů. Podmínky zahrnují výměnu kotle z I. nebo II. emisní třídy, která proběhla nebo proběhne po 1. lednu 2021. Tento program si administrují jednotlivé kraje, zde je přehled termínů pro podání dotace.

Další možností je program Nová zelená úsporám nabízí širokou škálu podpory pro energetické úspory a ekologické bydlení. Tedy je možné z něj čerpat prostředky na výměnu zdroje vytápění a pořízení tepelného čerpadla. Od září 2023 program nově nabízí i příspěvek na výměnu starých plynových kotlů za tepelná čerpadla.

Snadná Instalace
Tepelné čerpadlo vzduch-voda je nejrozšířenějším a nejčastěji instalovaným tepelným čerpadlem v České republice a střední Evropě. Důvodem je snadná montáž, technické parametry a přijatelná cena. Montáž Tepelného čerpadla stihneme za jeden pracovní den.

Teď je ten správný čas na instalaci tepelného čerpadla.

Kontaktujte nás

Za tým AC Heating
Hanka Fikarová

Odebírejte novinky

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak na údržbu tepelného čerpadla a je vůbec nějaká potřeba?

údržba tepelného čerpadla
Tepelné čerpadlo je topný zdroj, který umí topit hodně levně a umí ušetřit hodně peněz.  Které nezbytné kroky je třeba provádět při údržbě tepelného čerpadla v závislosti na jeho typu, aby mělo optimální výkon, fungovalo dlouho a bezchybně?
Dozvědět se více

Máte starý kotel? S žádostí o dotaci neváhejte, budou nižší!

ac_heating_konec_starych_kotlu
Se zákazem provozu starých kotlů od 1. 9. 2024 dojde i ke snížení dotací až o desítky tisíc.S přechodem na moderní a ekologický zdroj tepla vám poradíme.
Dozvědět se více

Jak získat v roce 2024 dotaci na tepelné čerpadlo

tepelne_cerpadlo_ac_heating
Přečtěte si, jak splnit podmínky pro kotlíkovou dotaci, kdo má nárok na program Zelená úsporám a jak mohou další finanční podpory – jako jsou dotace na fotovoltaiku – přispět k vaší energetické i ekonomické úspoře.
Dozvědět se více

Tepelná čerpadla AC Heating – Inovace v účinnosti pro váš domov

Jak efektivně snížit náklady na vytápění ve vašem domě? Máme pro vás revoluční řešení – představujeme tepelná čerpadla vzduch-voda AC Heating. Tyto čerpadla nejen vynikají v úspoře energie, ale také dosahují lepší účinnosti než systémy tepelných čerpadel země-voda v oblasti rodinných domů.
Dozvědět se více
Další články
© 2024 KUFI INT, s.r.o., Vytvořeno v Beneš & Michl.