AC Heating Blog Na co se zeptat, když vybíráte tepelné čerpadlo

Na co se zeptat, když vybíráte tepelné čerpadlo

Co je důležité pro výběr tepelného čerpadla
Výběr tepelného čerpadla může být pro mnohé složitou záležitostí s mnoha údaji, čísly a hodnotami. Pokusíme se všechny údaje a čísla rozklíčovat a usnadnit tak rozhodování jakého dodavatele zvolit. Na začátku je dobré si stanovit vaše potřeby jako obyvatele domu a co od tepelného čerpadla očekáváte s tím, jaká tepelná čerpadla máte v nabídce. Jednoduše řečeno srovnat váš dům, jeho potřebu tepla a způsob užívání s tím, co všechno má nové tepelné čerpadlo umět – vytápět dům, ohřívat užitkovou vodu, ohřívat bazén …. Podrobněji se parametrům pro správný návrh a výběr tepelného čerpadla věnujeme v článku Jak začít s výběrem tepelného čerpadla.

Tento příspěvek je zaměřený na neméně důležitý faktor pro rozhodování, jaké tepelné čerpadlo vybrat. Kromě technických parametrů jde zcela jistě o doporučení spokojených uživatelů a realizované reference, které má firma již za sebou. Zjednodušeně zjistit si, co o firmě říkají ostatní.

Reference a doporučení
Zákaznické hodnocení a názory samotného uživatele je vlastně pohled na firmu jako takovou z druhé strany. Je tedy podstatné znát kolik realizací má firma za sebou, jak si při nich vedla, a jak její jednání hodnotí zákazník/uživatel. Spolehlivý dodavatel se rád pochlubí zhotovenými zakázkami a hodnocením, které od svých zákazníku získal. Není tomu jinak ani u tepelných čerpadel, kde je zpětná vazba velmi důležitá. Svědčí o spokojenosti celé domácnosti – v domě je teplo.

Jak začít s výběrem tepelného čerpadla

Průběh zakázky
Získání reference a doporučení zákazníka nemůže dodavatel chápat jako samozřejmost. Je důležité si ji zasloužit. Vše musí běžet jak po drátkách: obchodní jednání bez kliček a háčků, technické řešení propracované do nejmenšího detailu, perfektně provedená finální montáž, zaškolení a následný servis v případě, že potřebujete vyřešit neočekávanou situaci nebo jen pomoci s nastavením.

Individuální přístup
Spokojené zákazníky a jejich doporučení nebereme jako samozřejmost. Jejich doporučení si musíme zasloužit. Ke každé zakázce přistupujeme individuálně a staráme se o naše zákazníky s velkou pečlivostí. Díky zpětné vazbě víme, co děláme dobře a co můžeme zlepšit.

Za tým AC Heating
Petr David

Odebírejte novinky

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nová zelená úsporám aneb vyhněte se zdražení tepla vlastním zdrojem

Vlastníci rodinných a bytových domů díky tomuto programu nejen šetří budoucí výdaje za energie, ale navíc nemají ani takové prvotní náklady a zhodnocují nemovitost.
Dozvědět se více

Tepelná čerpadla AC Heating nově spolupracují s Loxone

Chytrý dům tak využijete naplno s topením i chlazením.
Dozvědět se více

Tepelná čerpadla na bytovém domě

Vše co se chcete dozvědět o tepelném čerpadle na bytovém domě najdete v tomto článku.
Dozvědět se více

Jak co nejdříve šetřit v „době covidové?

tepelna_cerpadla_setri_ac_heating
Učinili jste všechny potřebné kroky na cestě za vlastní kotelnou a pak Vám do toho pandemie tzv. „hodila vidle“? Nebo jste na začátku, chcete se do toho pustit, ale nemůžete se kvůli bezpečnostním opatřením hnout z místa?
Dozvědět se více
Další články
© 2022 KUFI INT, s.r.o., Vytvořeno v Beneš & Michl.