Na co se zeptat, když vybíráte tepelné čerpadlo

Co je důležité pro výběr tepelného čerpadla
Výběr tepelného čerpadla může být pro mnohé složitou záležitostí s mnoha údaji, čísly a hodnotami. Pokusíme se všechny údaje a čísla rozklíčovat a usnadnit tak rozhodování jakého dodavatele zvolit. Na začátku je dobré si stanovit vaše potřeby jako obyvatele domu a co od tepelného čerpadla očekáváte s tím, jaká tepelná čerpadla máte v nabídce. Jednoduše řečeno srovnat váš dům, jeho potřebu tepla a způsob užívání s tím, co všechno má nové tepelné čerpadlo umět – vytápět dům, ohřívat užitkovou vodu, ohřívat bazén …. Podrobněji se parametrům pro správný návrh a výběr tepelného čerpadla věnujeme v článku Jak začít s výběrem tepelného čerpadla.

Tento příspěvek je zaměřený na neméně důležitý faktor pro rozhodování, jaké tepelné čerpadlo vybrat. Kromě technických parametrů jde zcela jistě o doporučení spokojených uživatelů a realizované reference, které má firma již za sebou. Zjednodušeně zjistit si, co o firmě říkají ostatní.

Reference a doporučení
Zákaznické hodnocení a názory samotného uživatele je vlastně pohled na firmu jako takovou z druhé strany. Je tedy podstatné znát kolik realizací má firma za sebou, jak si při nich vedla, a jak její jednání hodnotí zákazník/uživatel. Spolehlivý dodavatel se rád pochlubí zhotovenými zakázkami a hodnocením, které od svých zákazníku získal. Není tomu jinak ani u tepelných čerpadel, kde je zpětná vazba velmi důležitá. Svědčí o spokojenosti celé domácnosti – v domě je teplo.

Jak začít s výběrem tepelného čerpadla

Průběh zakázky
Získání reference a doporučení zákazníka nemůže dodavatel chápat jako samozřejmost. Je důležité si ji zasloužit. Vše musí běžet jak po drátkách: obchodní jednání bez kliček a háčků, technické řešení propracované do nejmenšího detailu, perfektně provedená finální montáž, zaškolení a následný servis v případě, že potřebujete vyřešit neočekávanou situaci nebo jen pomoci s nastavením.

Individuální přístup
Spokojené zákazníky a jejich doporučení nebereme jako samozřejmost. Jejich doporučení si musíme zasloužit. Ke každé zakázce přistupujeme individuálně a staráme se o naše zákazníky s velkou pečlivostí. Díky zpětné vazbě víme, co děláme dobře a co můžeme zlepšit.

Za tým AC Heating
Petr David

Odebírejte novinky

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak na údržbu tepelného čerpadla a je vůbec nějaká potřeba?

údržba tepelného čerpadla
Tepelné čerpadlo je topný zdroj, který umí topit hodně levně a umí ušetřit hodně peněz.  Které nezbytné kroky je třeba provádět při údržbě tepelného čerpadla v závislosti na jeho typu, aby mělo optimální výkon, fungovalo dlouho a bezchybně?
Dozvědět se více

Máte starý kotel? S žádostí o dotaci neváhejte, budou nižší!

ac_heating_konec_starych_kotlu
Se zákazem provozu starých kotlů od 1. 9. 2024 dojde i ke snížení dotací až o desítky tisíc.S přechodem na moderní a ekologický zdroj tepla vám poradíme.
Dozvědět se více

Jak získat v roce 2024 dotaci na tepelné čerpadlo

tepelne_cerpadlo_ac_heating
Přečtěte si, jak splnit podmínky pro kotlíkovou dotaci, kdo má nárok na program Zelená úsporám a jak mohou další finanční podpory – jako jsou dotace na fotovoltaiku – přispět k vaší energetické i ekonomické úspoře.
Dozvědět se více

Přejděte na tepelná čerpadla

tepelne_cerpadlo_ac_heating_dum
Ideální čas pro změnu je nyní.
Dozvědět se více
Další články
© 2024 KUFI INT, s.r.o., Vytvořeno v Beneš & Michl.