Na co se zeptat, když vybíráte tepelné čerpadlo

Co je důležité pro výběr tepelného čerpadla
Výběr tepelného čerpadla může být pro mnohé složitou záležitostí s mnoha údaji, čísly a hodnotami. Pokusíme se všechny údaje a čísla rozklíčovat a usnadnit tak rozhodování jakého dodavatele zvolit. Na začátku je dobré si stanovit vaše potřeby jako obyvatele domu a co od tepelného čerpadla očekáváte s tím, jaká tepelná čerpadla máte v nabídce. Jednoduše řečeno srovnat váš dům, jeho potřebu tepla a způsob užívání s tím, co všechno má nové tepelné čerpadlo umět – vytápět dům, ohřívat užitkovou vodu, ohřívat bazén …. Podrobněji se parametrům pro správný návrh a výběr tepelného čerpadla věnujeme v článku Jak začít s výběrem tepelného čerpadla.

Tento příspěvek je zaměřený na neméně důležitý faktor pro rozhodování, jaké tepelné čerpadlo vybrat. Kromě technických parametrů jde zcela jistě o doporučení spokojených uživatelů a realizované reference, které má firma již za sebou. Zjednodušeně zjistit si, co o firmě říkají ostatní.

Reference a doporučení
Zákaznické hodnocení a názory samotného uživatele je vlastně pohled na firmu jako takovou z druhé strany. Je tedy podstatné znát kolik realizací má firma za sebou, jak si při nich vedla, a jak její jednání hodnotí zákazník/uživatel. Spolehlivý dodavatel se rád pochlubí zhotovenými zakázkami a hodnocením, které od svých zákazníku získal. Není tomu jinak ani u tepelných čerpadel, kde je zpětná vazba velmi důležitá. Svědčí o spokojenosti celé domácnosti – v domě je teplo.

Jak začít s výběrem tepelného čerpadla

Průběh zakázky
Získání reference a doporučení zákazníka nemůže dodavatel chápat jako samozřejmost. Je důležité si ji zasloužit. Vše musí běžet jak po drátkách: obchodní jednání bez kliček a háčků, technické řešení propracované do nejmenšího detailu, perfektně provedená finální montáž, zaškolení a následný servis v případě, že potřebujete vyřešit neočekávanou situaci nebo jen pomoci s nastavením.

Individuální přístup
Spokojené zákazníky a jejich doporučení nebereme jako samozřejmost. Jejich doporučení si musíme zasloužit. Ke každé zakázce přistupujeme individuálně a staráme se o naše zákazníky s velkou pečlivostí. Díky zpětné vazbě víme, co děláme dobře a co můžeme zlepšit.

Za tým AC Heating
Petr David

Odebírejte novinky

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Tepelná čerpadla AC Heating – Inovace v účinnosti pro váš domov

Jak efektivně snížit náklady na vytápění ve vašem domě? Máme pro vás revoluční řešení – představujeme tepelná čerpadla vzduch-voda AC Heating. Tyto čerpadla nejen vynikají v úspoře energie, ale také dosahují lepší účinnosti než systémy tepelných čerpadel země-voda v oblasti rodinných domů.
Dozvědět se více

Úspora energií a pohodlí s tepelnými čerpadly od AC Heating

tepelna_cerpadla_setri_ac_heating
Jak efektivně ušetřit na nákladech spojených s vytápěním? Existuje jedna z nejekologičtějších a nejúspornějších technologií, která vám může pomoci snížit energetickou spotřebu a finanční náklady na vytápění ve vašem domě.
Dozvědět se více

Ekonomika fotovoltaických elektráren

ac-heating_tepelne_cerpadlo_fotovoltaika_1
Nejčastější otázky, kterou nám pokládají všichni klienti při prvních jednáních, se týkají rentability fotovoltaických elektráren. Kdy se mi vrátí moje investice? Co s elektřinou, kterou vyrobím, ale nespotřebuji? Odpovědi jsme přehledně shrnuli v článku.
Dozvědět se více

Cena tepelného čerpadla

ac_heating_BD_tepelna_cerpadla_1
Jak optimalizovat investici do tepelného čerpadla
Dozvědět se více
Další články
© 2023 KUFI INT, s.r.o., Vytvořeno v Beneš & Michl.