AC Heating Blog Na co se zeptat, když vybíráte tepelné čerpadlo

Na co se zeptat, když vybíráte tepelné čerpadlo

Co je důležité pro výběr tepelného čerpadla
Výběr tepelného čerpadla může být pro mnohé složitou záležitostí s mnoha údaji, čísly a hodnotami. Pokusíme se všechny údaje a čísla rozklíčovat a usnadnit tak rozhodování jakého dodavatele zvolit. Na začátku je dobré si stanovit vaše potřeby jako obyvatele domu a co od tepelného čerpadla očekáváte s tím, jaká tepelná čerpadla máte v nabídce. Jednoduše řečeno srovnat váš dům, jeho potřebu tepla a způsob užívání s tím, co všechno má nové tepelné čerpadlo umět – vytápět dům, ohřívat užitkovou vodu, ohřívat bazén …. Podrobněji se parametrům pro správný návrh a výběr tepelného čerpadla věnujeme v článku Jak začít s výběrem tepelného čerpadla.

Tento příspěvek je zaměřený na neméně důležitý faktor pro rozhodování, jaké tepelné čerpadlo vybrat. Kromě technických parametrů jde zcela jistě o doporučení spokojených uživatelů a realizované reference, které má firma již za sebou. Zjednodušeně zjistit si, co o firmě říkají ostatní.

Reference a doporučení
Zákaznické hodnocení a názory samotného uživatele je vlastně pohled na firmu jako takovou z druhé strany. Je tedy podstatné znát kolik realizací má firma za sebou, jak si při nich vedla, a jak její jednání hodnotí zákazník/uživatel. Spolehlivý dodavatel se rád pochlubí zhotovenými zakázkami a hodnocením, které od svých zákazníku získal. Není tomu jinak ani u tepelných čerpadel, kde je zpětná vazba velmi důležitá. Svědčí o spokojenosti celé domácnosti – v domě je teplo.

Jak začít s výběrem tepelného čerpadla

Průběh zakázky
Získání reference a doporučení zákazníka nemůže dodavatel chápat jako samozřejmost. Je důležité si ji zasloužit. Vše musí běžet jak po drátkách: obchodní jednání bez kliček a háčků, technické řešení propracované do nejmenšího detailu, perfektně provedená finální montáž, zaškolení a následný servis v případě, že potřebujete vyřešit neočekávanou situaci nebo jen pomoci s nastavením.

Individuální přístup
Spokojené zákazníky a jejich doporučení nebereme jako samozřejmost. Jejich doporučení si musíme zasloužit. Ke každé zakázce přistupujeme individuálně a staráme se o naše zákazníky s velkou pečlivostí. Díky zpětné vazbě víme, co děláme dobře a co můžeme zlepšit.

Za tým AC Heating
Petr David

Odebírejte novinky

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Úspora energií a pohodlí s tepelnými čerpadly od AC Heating

tepelna_cerpadla_setri_ac_heating
Jak efektivně ušetřit na nákladech spojených s vytápěním? Existuje jedna z nejekologičtějších a nejúspornějších technologií, která vám může pomoci snížit energetickou spotřebu a finanční náklady na vytápění ve vašem domě.
Dozvědět se více

Ekonomika fotovoltaických elektráren

ac-heating_tepelne_cerpadlo_fotovoltaika_1
Nejčastější otázky, kterou nám pokládají všichni klienti při prvních jednáních, se týkají rentability fotovoltaických elektráren. Kdy se mi vrátí moje investice? Co s elektřinou, kterou vyrobím, ale nespotřebuji? Odpovědi jsme přehledně shrnuli v článku.
Dozvědět se více

Cena tepelného čerpadla

ac_heating_BD_tepelna_cerpadla_1
Jak optimalizovat investici do tepelného čerpadla
Dozvědět se více

Spojení tepelného čerpadla a fotovoltaiky

ac-heating_tepelne_cerpadlo_fotovoltaika
Představujeme unikátní řešení spolupráce fotovoltaiky s tepelným čerpadlem. Řešení, kterým zvýšíte energetickou soběstačnosti vaší domácnosti, šetříte náklady a technologii tepelného čerpadla. 
Dozvědět se více
Další články
© 2023 KUFI INT, s.r.o., Vytvořeno v Beneš & Michl.