Jak začít s výběrem tepelného čerpadla

Rozhodli jste se vytápět Váš dům tepelným čerpadlem. Na trhu je v tomto oboru nabídka velmi bohatá. Jak se v ní zorientovat? Co by měl zájemce o tepelné čerpadlo vědět a jak při výběru postupovat?

S čím začít?

Nejdříve je nutné si uvědomit, co od tepelného čerpadla jako uživatel očekáváte. Nejčastějšími impulzy pro změnu topného zdroje jsou úspora nákladů na vytápění, úspora času a bezobslužný provoz. V neposlední řadě též úspora místa a využití bývalého skladu uhlí k jiným účelům.

Tepelné čerpadlo umí nejen vytápět dům a ohřívat teplou vodu, ale i chladit, ovládat žaluzie, …

Druhým krokem je stanovit si, co všechno má nový zdroj kromě vytápění umět. Lze jej doplnit o ohřev teplé užitkové vody. V horkém létě mnozí přivítají funkci chlazení. Ve spojení tepelného čerpadla a moderní regulace Vám čerpadlo nabídne i mnohem více. Řízení provozu cirkulačního čerpadla, řízení provozu žaluzií nebo rolet, ohřev bazénové vody a řízení její filtrace. Součinnost s krbovou vložkou, fotovoltaickou elektrárnou nebo solárními panely. Navíc velmi užitečná simulace běžného domácího režimu ovládáním světel ve spojení se zabezpečovacím systémem domu. Je toho velmi mnoho, co vám tepelné čerpadlo AC Heating Convert AW umí splnit.

Správně určit VÝKON tepelného čerpadla

Víte, proč tepelné čerpadlo chcete a víte co od něj chcete. Pro správné určení výkonu je nutné určit potřebu tepla Vašeho domu (tepelné ztráty domu). Potřebu tepla Vám spočítá projektant vytápění, nebo je jí možné odborně odhadnout na základě údajů o domu – velikost, typ zdiva, typ oken, dosavadní spotřeby tepla… Ideální je stanovit výkon čerpadla tak, aby záložní (bivalentní) zdroj tepla nepomáhal čerpadlu při teplotách vyšších než -8° C až -10° C. Vycházíme ze zkušenosti a z z počtu dnů, kdy panuje v topné sezóně taková teplota.

Parametry COP, SCOP – jak s nimi pracovat?

Topný faktor, sezónní topný faktor hlučnost a další parametry jsou velmi důležité pro základní obrázek o tepelném čerpadle. Nechte si však doložit osvědčení o zkoušce/certifikaci, jakým způsobem byly tyto hodnoty změřeny.

Jak zajistit ekonomický provoz a dlouhou životnost?

Spolehlivost je daná kvalitou vlastního zařízení, tepelného čerpadla a odborným návrhem. Pokud se podcení některá část, může docházet k neefektivnímu provozu i poruchám. Proto klademe na návrh výkonu tepelného čerpadla a zapojení do otopné soustavy velkou pozornost.

Životnost tepelného čerpadla je dána kvalitou použitých komponent a také vhodným technickým řešením, optimálním návrhem výkonu tepelného čerpadla. Pro naše tepelná čerpadla AC Heating Convert AW využíváme nejkvalitnější komponenty (Toshiba, Wilo…) a navrhujeme technické řešení „na míru každému“ domu. Předpokládaná životnost zařízení je až 20 let.

Ať vám tepelné čerpadlo dlouho a levně topí!

tým AC Heating

info@ac-heating.cz
www.ac-heating.cz

Odebírejte novinky

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak na údržbu tepelného čerpadla a je vůbec nějaká potřeba?

údržba tepelného čerpadla
Tepelné čerpadlo je topný zdroj, který umí topit hodně levně a umí ušetřit hodně peněz.  Které nezbytné kroky je třeba provádět při údržbě tepelného čerpadla v závislosti na jeho typu, aby mělo optimální výkon, fungovalo dlouho a bezchybně?
Dozvědět se více

Máte starý kotel? S žádostí o dotaci neváhejte, budou nižší!

ac_heating_konec_starych_kotlu
Se zákazem provozu starých kotlů od 1. 9. 2024 dojde i ke snížení dotací až o desítky tisíc.S přechodem na moderní a ekologický zdroj tepla vám poradíme.
Dozvědět se více

Jak získat v roce 2024 dotaci na tepelné čerpadlo

tepelne_cerpadlo_ac_heating
Přečtěte si, jak splnit podmínky pro kotlíkovou dotaci, kdo má nárok na program Zelená úsporám a jak mohou další finanční podpory – jako jsou dotace na fotovoltaiku – přispět k vaší energetické i ekonomické úspoře.
Dozvědět se více

Přejděte na tepelná čerpadla

tepelne_cerpadlo_ac_heating_dum
Ideální čas pro změnu je nyní.
Dozvědět se více
Další články
© 2024 KUFI INT, s.r.o., Vytvořeno v Beneš & Michl.