AC Heating Blog Jak začít s výběrem tepelného čerpadla

Jak začít s výběrem tepelného čerpadla

Rozhodli jste se vytápět Váš dům tepelným čerpadlem. Na trhu je v tomto oboru nabídka velmi bohatá. Jak se v ní zorientovat? Co by měl zájemce o tepelné čerpadlo vědět a jak při výběru postupovat?

S čím začít?

Nejdříve je nutné si uvědomit, co od tepelného čerpadla jako uživatel očekáváte. Nejčastějšími impulzy pro změnu topného zdroje jsou úspora nákladů na vytápění, úspora času a bezobslužný provoz. V neposlední řadě též úspora místa a využití bývalého skladu uhlí k jiným účelům.

Tepelné čerpadlo umí nejen vytápět dům a ohřívat teplou vodu, ale i chladit, ovládat žaluzie, …

Druhým krokem je stanovit si, co všechno má nový zdroj kromě vytápění umět. Lze jej doplnit o ohřev teplé užitkové vody. V horkém létě mnozí přivítají funkci chlazení. Ve spojení tepelného čerpadla a moderní regulace Vám čerpadlo nabídne i mnohem více. Řízení provozu cirkulačního čerpadla, řízení provozu žaluzií nebo rolet, ohřev bazénové vody a řízení její filtrace. Součinnost s krbovou vložkou, fotovoltaickou elektrárnou nebo solárními panely. Navíc velmi užitečná simulace běžného domácího režimu ovládáním světel ve spojení se zabezpečovacím systémem domu. Je toho velmi mnoho, co vám tepelné čerpadlo AC Heating Convert AW umí splnit.

Správně určit VÝKON tepelného čerpadla

Víte, proč tepelné čerpadlo chcete a víte co od něj chcete. Pro správné určení výkonu je nutné určit potřebu tepla Vašeho domu (tepelné ztráty domu). Potřebu tepla Vám spočítá projektant vytápění, nebo je jí možné odborně odhadnout na základě údajů o domu – velikost, typ zdiva, typ oken, dosavadní spotřeby tepla… Ideální je stanovit výkon čerpadla tak, aby záložní (bivalentní) zdroj tepla nepomáhal čerpadlu při teplotách vyšších než -8° C až -10° C. Vycházíme ze zkušenosti a z z počtu dnů, kdy panuje v topné sezóně taková teplota.

Parametry COP, SCOP – jak s nimi pracovat?

Topný faktor, sezónní topný faktor hlučnost a další parametry jsou velmi důležité pro základní obrázek o tepelném čerpadle. Nechte si však doložit osvědčení o zkoušce/certifikaci, jakým způsobem byly tyto hodnoty změřeny.

Jak zajistit ekonomický provoz a dlouhou životnost?

Spolehlivost je daná kvalitou vlastního zařízení, tepelného čerpadla a odborným návrhem. Pokud se podcení některá část, může docházet k neefektivnímu provozu i poruchám. Proto klademe na návrh výkonu tepelného čerpadla a zapojení do otopné soustavy velkou pozornost.

Životnost tepelného čerpadla je dána kvalitou použitých komponent a také vhodným technickým řešením, optimálním návrhem výkonu tepelného čerpadla. Pro naše tepelná čerpadla AC Heating Convert AW využíváme nejkvalitnější komponenty (Toshiba, Wilo…) a navrhujeme technické řešení „na míru každému“ domu. Předpokládaná životnost zařízení je až 20 let.

Ať vám tepelné čerpadlo dlouho a levně topí!

tým AC Heating

info@ac-heating.cz
www.ac-heating.cz

Odebírejte novinky

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak ušetřit v panelovém domě?

tepelna_cerpadla_ac_heating_vlastni_kotelna_Karlovy_vary_3
Líbilo by se Vám ušetřit tisíce až desetitisíce korun ročně? A víte, že toho můžete docílit i jinak, než utažením opasků a omezením vlastního pohodlí?
Dozvědět se více

Webinář s AC Heating

ac_heating_tepelna_cerpadla_webinář
Snažíme se vždy vycházet vstříc našim zákazníků a hledat pro ně ta nejvýhodnější řešení. Abychom zajistili stejnou interakci a informovanost v době, kdy se potkávat můžeme jen velmi opatrně, začali jsme pořádat webináře.
Dozvědět se více

Ovládejte teplo v domě snadno a jednoduše

Snadné a pohodlné ovládání tepelneho cerpadla_2
Běžný uživatel se možná spokojí s tím, že si nastaví pouze teplotu v domě a nemusí nic jiného řešit. Pokud ovšem chceme dosáhnout většího komfortu a ještě větší úspory nákladů, je zapotřebí mít nástroj, který nám to umožní – tedy chytrá regulace xCC.
Dozvědět se více

Vyhodnocení topné sezóny 2019 v panelovém domě v Praze

Rádi bychom vám představili vyhodnocení a srovnání dvou různých přístupů k úsporám v bytovém domě.
Dozvědět se více
Další články

© 2020 KUFI INT, s.r.o., Vytvořeno v Beneš & Michl.
Tepelné čerpadlo - popup