Jak začít s výběrem tepelného čerpadla

Rozhodli jste se vytápět Váš dům tepelným čerpadlem. Na trhu je v tomto oboru nabídka velmi bohatá. Jak se v ní zorientovat? Co by měl zájemce o tepelné čerpadlo vědět a jak při výběru postupovat?

S čím začít?

Nejdříve je nutné si uvědomit, co od tepelného čerpadla jako uživatel očekáváte. Nejčastějšími impulzy pro změnu topného zdroje jsou úspora nákladů na vytápění, úspora času a bezobslužný provoz. V neposlední řadě též úspora místa a využití bývalého skladu uhlí k jiným účelům.

Tepelné čerpadlo umí nejen vytápět dům a ohřívat teplou vodu, ale i chladit, ovládat žaluzie, …

Druhým krokem je stanovit si, co všechno má nový zdroj kromě vytápění umět. Lze jej doplnit o ohřev teplé užitkové vody. V horkém létě mnozí přivítají funkci chlazení. Ve spojení tepelného čerpadla a moderní regulace Vám čerpadlo nabídne i mnohem více. Řízení provozu cirkulačního čerpadla, řízení provozu žaluzií nebo rolet, ohřev bazénové vody a řízení její filtrace. Součinnost s krbovou vložkou, fotovoltaickou elektrárnou nebo solárními panely. Navíc velmi užitečná simulace běžného domácího režimu ovládáním světel ve spojení se zabezpečovacím systémem domu. Je toho velmi mnoho, co vám tepelné čerpadlo AC Heating Convert AW umí splnit.

Správně určit VÝKON tepelného čerpadla

Víte, proč tepelné čerpadlo chcete a víte co od něj chcete. Pro správné určení výkonu je nutné určit potřebu tepla Vašeho domu (tepelné ztráty domu). Potřebu tepla Vám spočítá projektant vytápění, nebo je jí možné odborně odhadnout na základě údajů o domu – velikost, typ zdiva, typ oken, dosavadní spotřeby tepla… Ideální je stanovit výkon čerpadla tak, aby záložní (bivalentní) zdroj tepla nepomáhal čerpadlu při teplotách vyšších než -8° C až -10° C. Vycházíme ze zkušenosti a z z počtu dnů, kdy panuje v topné sezóně taková teplota.

Parametry COP, SCOP – jak s nimi pracovat?

Topný faktor, sezónní topný faktor hlučnost a další parametry jsou velmi důležité pro základní obrázek o tepelném čerpadle. Nechte si však doložit osvědčení o zkoušce/certifikaci, jakým způsobem byly tyto hodnoty změřeny.

Jak zajistit ekonomický provoz a dlouhou životnost?

Spolehlivost je daná kvalitou vlastního zařízení, tepelného čerpadla a odborným návrhem. Pokud se podcení některá část, může docházet k neefektivnímu provozu i poruchám. Proto klademe na návrh výkonu tepelného čerpadla a zapojení do otopné soustavy velkou pozornost.

Životnost tepelného čerpadla je dána kvalitou použitých komponent a také vhodným technickým řešením, optimálním návrhem výkonu tepelného čerpadla. Pro naše tepelná čerpadla AC Heating Convert AW využíváme nejkvalitnější komponenty (Toshiba, Wilo…) a navrhujeme technické řešení „na míru každému“ domu. Předpokládaná životnost zařízení je až 20 let.

Ať vám tepelné čerpadlo dlouho a levně topí!

tým AC Heating

info@ac-heating.cz
www.ac-heating.cz

Odebírejte novinky

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Tepelná čerpadla AC Heating – Inovace v účinnosti pro váš domov

Jak efektivně snížit náklady na vytápění ve vašem domě? Máme pro vás revoluční řešení – představujeme tepelná čerpadla vzduch-voda AC Heating. Tyto čerpadla nejen vynikají v úspoře energie, ale také dosahují lepší účinnosti než systémy tepelných čerpadel země-voda v oblasti rodinných domů.
Dozvědět se více

Úspora energií a pohodlí s tepelnými čerpadly od AC Heating

tepelna_cerpadla_setri_ac_heating
Jak efektivně ušetřit na nákladech spojených s vytápěním? Existuje jedna z nejekologičtějších a nejúspornějších technologií, která vám může pomoci snížit energetickou spotřebu a finanční náklady na vytápění ve vašem domě.
Dozvědět se více

Ekonomika fotovoltaických elektráren

ac-heating_tepelne_cerpadlo_fotovoltaika_1
Nejčastější otázky, kterou nám pokládají všichni klienti při prvních jednáních, se týkají rentability fotovoltaických elektráren. Kdy se mi vrátí moje investice? Co s elektřinou, kterou vyrobím, ale nespotřebuji? Odpovědi jsme přehledně shrnuli v článku.
Dozvědět se více

Cena tepelného čerpadla

ac_heating_BD_tepelna_cerpadla_1
Jak optimalizovat investici do tepelného čerpadla
Dozvědět se více
Další články
© 2023 KUFI INT, s.r.o., Vytvořeno v Beneš & Michl.