Kotlíková dotace 2019 má termíny

Kotlíkové dotace letos zahajuje Karlovarský kraj, který již zveřejnil podmínky výzvy, žadatelé si již mohou připravit žádost online - podávat bude možné od 1.7.2019.
Mezi prvními je též Moravskoslezský kraj - ten přijímá žádosti od 13.5.2019 a Středočeský kraj, který zahajuje 3.6.2019.

Na co je možné žádat a pro koho je dotace určena?

Kotlíková dotace je určena pro fyzické osoby, které mají v domě starý kotel na tuhá paliva s ručním podáváním 1. nebo 2. emisní třídy. Žadatelé mohou získat až 127 500 Kč na pořízení nového ekologického zdroje vytápění. Podpora je určena na pořízení tepelného čerpadla, plynového kotle nebo kotle na biomasu.

Jaká je situace v krajích v ČR?

Všechny kraje již mají připravené alespoň předběžné termíny spuštění příjmu žádostí. V Karlovarském kraji si již můžete stáhnout žádost. Připravili jsme pro vás přehlednou mapku.

Jak správně požádat o dotaci?

Program kotlíkových dotací administrují kraje. Stejně tak kraje určují podmínky a termíny příjmu žádostí. Vždy je zveřejňují s dostatečným předstihem tak, aby mohli všichni žadatelé včas podat žádost. Většina krajů příjmá žádosti pouze elektronicky.

Co potřebujete doložit?

1. kotel na tuhá paliva emisní třídy I nebo II s ručním podáváním
2. platnou revizi uvedeného kotle
3. souhlas spoluvlastníka podílu v objektu, nebo souhlas druhého z manželů v případě SJM
4. bankovní účet (finanční identifikace)
5. fotodokumentaci stávajícího zapojeného zdroje

S žádostí vám pomůžeme!

Termíny v jednotlivých krajů nalzenete i na naší stránce věnované dotacím.

Našim zákazníkům s vyřízením dotace pomůžeme. Prověříme, zda mají na dotaci nárok, pomůžeme vybrat správný nový zdroj, pomůžeme vyplnit žádost a dodáme potřebnou dokumentaci.

MÁM ZÁJEM O TEPELNÉ ČERPADLO S DOTACÍ

Odebírejte novinky

© 2024 KUFI INT, s.r.o., Vytvořeno v Beneš & Michl.