AC Heating Blog Jak to udělat, abych začal topit tepelným čerpadlem?

Jak to udělat, abych začal topit tepelným čerpadlem?

Máte vybrané tepelné čerpadlo a nevíte, co všechno vás čeká při nebo před jeho instalací? Máme pro vás jednoduchý přehled, aby vás na cestě za levným teplem nic nezaskočilo a nepřekvapilo.

Vše začíná poptávkou
Ve chvíli, kdy nám zašlete poptávku, celý proces začíná. Na základě vašeho dotazu vás bude kontaktovat jeden z odborníků – obchodníků. Po počátečním seznamovacím rozhovoru vám sdělí, zda a jaké tepelné čerpadlo je vhodné pro váš dům. Sestaví vám předběžný rozpočet, abyste měli představu o ceně, a samozřejmě vám sdělí i orientační provozní náklady navrženého zařízení.

PŘIPRAVÍME PŘEDBĚŽNÝ ROZPOČET

Přijedeme se na dům podívat
Za předpokladu, že pro vás bude rozpočet zajímavý, navštíví vás technik. Technik zpracuje kompletní návrh řešení. Na základě těchto informací zasíláme finální verzi rozpočtu na instalaci tepelného čerpadla včetně elektroinstalačních, topenářských a stavebních prací.

POTVRDÍME TECHNICKÉ ŘEŠENÍ A PŘÍPRAVNÉ PRÁCE

VYŘEŠÍME S VÁMI DOTAČNÍ TITUL

Můžete zažádat o dotaci na starší dům v rámci  Kotlíkovky

nebo na novostavbu či rekonstrukci v dotačním programu  Nová zelená úsporám

Rozhodnutí je na vás
Rozhodování o topném zdroji probíhá v rámci projektu novostavby nebo u stávajícího domu. U obou případů jsme vždy schopni poskytnout vám potřebná data a parametry zařízení a zodpovědět dotazy, které pro vás budou klíčové.

POTVRĎTE SI ZKUŠENOSTI A ODBORNOST DODAVATELE

OVĚŘTE JIŽ REALIZOVANÉ REFERENCE

Je samozřejmé, že v rámci rozhodovacího procesu zákazník poptá více firem. V této fázi jsme plně k dispozici pro rozklíčování konkrétních technických parametrů tak, abyste si byli jisti, že jste vybrali zařízení vhodné pro váš dům.

Podepíšeme spolu smlouvu
Jakmile se společně dohodneme na technickém řešení a na ceně, uzavřeme smlouvu. Ihned po podpisu zpracováváme technickou dokumentaci. V té jsou uvedeny všechny náležitosti pro instalaci tepelného čerpadla. V tuto chvíli s vámi také řešíme potřebné žádosti u dodavatele energií (ČEZ, PRE či EON).

PODEPÍŠEME SPOLU SMLOUVU

ZPRACUJEME TECHNICKOU DOKUMENTACI

Realizujeme nové tepelné čerpadlo
Před samotnou realizací tepelného čerpadla je zapotřebí udělat přípravné práce, na kterých jsme se předem dohodli. Zajistit je můžeme my a dodat zakázku tzv. na klíč. Nebo můžete využít své řemeslníky. Přípravné práce mohou zahrnovat elektroinstalaci (montáž podružného rozvaděče a příprava napájení pro všechny dodávané komponenty - venkovní a vnitřní jednotku TČ, bivalentní zdroj atd.), topenářské práce (úprava stávající otopné soustavy pro napojení tepelného čerpadla) nebo stavební práce (příprava základu pod venkovní jednotku TČ a prostupu do technické místnosti).

INSTALUJEME VAŠE NOVÉ TEPELNÉ ČERPADLO

PŘEDÁME A ZAŠKOLÍME VÁS V OVLÁDÁNÍ

Realizací pro nás zakázka nekončí
Instalace tepelného čerpadla je zpravidla otázkou jednoho dne. Na závěr montáže nastavíme optimální provozní parametry, zařízení otestujeme a samozřejmě vás zaškolíme k ovládání tepelného čerpadla.

MÁTE K DISPOZICI DÁLKOVOU SPRÁVU

A AUTOMATICKOU DIAGNOSTIKU

Po předání tepelného čerpadla jsme s vámi i nadále v kontaktu. Zavolat nám můžete téměř kdykoliv. Naše technická podpora vám vždy ráda poradí a pomůže s nastavením.

Za tým AC Heating
Zdeněk Skýpala

Odebírejte novinky

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Co je tepelné čerpadlo?

tepelna_cerpadla_AC_Heating_nataceni_loskutak_6
Opravdu dokáže vytopit velký panelák?
Dozvědět se více

Jak se vyhnout letním odstávkám TUV? Pořiďte si do paneláku tepelné čerpadlo.

ac_heating_tepelna_cerpadla_ohrev_TUV_1
Co takhle si užít příští léto bez odstávek a v zimě ušetřit nějakou kačku za topení?
Dozvědět se více

Jak umístit tepelné čerpadlo v bytovce? Nejlépe na střechu domu.

AC Heating_tepelna cerpadla_panelovy_dum_Praha
Ve více než padesáti bytových domech jsme realizovali nebo právě realizujeme novou kotelnu s tepelnými čerpadly. Jedná se o dnes již běžné a velmi účinné řešení.
Dozvědět se více

Topení a chlazení v jednom. Za jedny peníze

tepelna cerpadla_ac_heating_podlahové topeni_2
Víte, jak chytře a bez starostí vyřešíte vytápění a chlazení vašeho domu? Vyberte si zařízení, které vám umožní udržovat příjemné klima v domě. A to jak v zimě, tak v létě.
Dozvědět se více
Další články

© 2019 KUFI INT, s.r.o., Vytvořeno v Beneš & Michl.