AC Heating Blog Cena tepelného čerpadla

Cena tepelného čerpadla

Řešení přetrvávající energetické krize se logicky nabízí v podobě přechodu na vlastní obnovitelný zdroj tepla. Platí to ať už řešíte tepelné čerpadlo pro rodinný, bytový dům, nebo kombinaci vytápění s fotovoltaikou. Přechod na obnovitelný zdroj vám ušetří až 70 % nákladů na vytápění.

Jaké čerpadlo vybrat?
Tepelné čerpadlo vzduch-voda je nejrozšířenějším a nejčastěji instalovaným tepelným čerpadlem v České republice a uspoříte s ním až 70 % nákladů na vytápění. Výpočet je v případě tepelného čerpadla jednoduchý. Spotřebuje pouhou 1/3 za elektrickou energii na pohon jednotky, a zbylé 2/3 energie čerpá ze vzduchu – ten je zadarmo.
Obliba tohoto typu v posledních letech výrazně vzrostla a nadále roste. Oproti jiným zdrojům tepla – kotle na uhlí, plynové kotle a elektrokotle má své přednosti/ výhody, které ostatní nemají. Mezi ně patří nízké provozní náklady, nenáročnost, bezobslužnost nebo efektivita provozu.

Při výběru je  vhodné ověřit si nejen zařízení jako takové, jeho parametry, ale soustředit se i na dodavatele. Zeptejte se na reference, ověřte si je. Zjistíte tak nejen odbornost dodavatele, ale i jeho spolehlivost. Zkušený dodavatel při návrhu zohlední nejen tepelnou ztrátu domu (potřebu tepla na vytápění), ale i otopnou soustavu a vaše požadavky na vytápění.

Kolik bude tepelné čerpadlo stát?
Cena instalace tepelného čerpadla se odvíjí od výkonu tepelného čerpadla a rozsahu přípravných prací (topenářské práce, elektroinstalační práce, stavební práce, internet...). U běžného rodinného domu se cena pohybuje v rozmezí 300-450 tis. Kč. Tuto investici lze optimalizovat buď využitím státní podpory programu Nová zelená úsporám nebo pomocí partnerského financování.

Ilustrativní příklad: Při ceně instalace tepelného čerpadla 300 000 Kč a zvolení doby splácení max 240 měsíců vychází měsíční splátka 2 350 Kč.*

V případě využití financování si můžete v KALKULAČCE jednoduše rozvrhnout, výši plateb a časový horizont financování.

Nečekejte a pořiďte si tepelné čerpadlo a fotovoltaiku včas, jeho platbu si můžete rozložit.

chcete nabídku na FINANCOVÁNÍ?

Kontaktujte nás

* povinná pole

 


*Úvěr od Buřinky pro budoucnost ve výši 300 000 Kč se splatností 20 let a roční úrokovou sazbou 6,89 % se skládá z překlenovacího úvěru a úvěru ze stavebního spoření. Nejdříve vám poskytneme překlenovací úvěr s úrokovou sazbou 6,89 % p. a. (pevná sazba) na 2 roky až do přidělení úvěru ze stavebního spoření. Splácet budete měsíčně 2 350 Kč po dobu 24 měsíců.
Za zpracování úvěru zaplatíte jednorázově 3 000 Kč, vedení úvěru je zdarma. Na překlenovací úvěr navazuje úvěr ze stavebního spoření ve výši 288 589,52 Kč poskytnutý na dobu 18 let, který je použit k úplnému doplacení překlenovacího úvěru. Úroková sazba je 6,89 % p. a. s fixací po dobu prvního roku a následně vždy na 3 roky. Splácet budete měsíčně 2 350 Kč po dobu 18 let. Cena za zpracování a vedení úvěru je 0 Kč.
Celková částka splatná spotřebitelem za Úvěr od Buřinky pro budoucnost je 564 560,10 Kč. RPSN činí 7,33 %. Uvedené údaje platí za předpokladu čerpání celého úvěru v den jeho poskytnutí se splácením od následujícího měsíce vždy k 25. dni.

Odebírejte novinky

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Úspora energií a pohodlí s tepelnými čerpadly od AC Heating

tepelna_cerpadla_setri_ac_heating
Jak efektivně ušetřit na nákladech spojených s vytápěním? Existuje jedna z nejekologičtějších a nejúspornějších technologií, která vám může pomoci snížit energetickou spotřebu a finanční náklady na vytápění ve vašem domě.
Dozvědět se více

Ekonomika fotovoltaických elektráren

ac-heating_tepelne_cerpadlo_fotovoltaika_1
Nejčastější otázky, kterou nám pokládají všichni klienti při prvních jednáních, se týkají rentability fotovoltaických elektráren. Kdy se mi vrátí moje investice? Co s elektřinou, kterou vyrobím, ale nespotřebuji? Odpovědi jsme přehledně shrnuli v článku.
Dozvědět se více

Spojení tepelného čerpadla a fotovoltaiky

ac-heating_tepelne_cerpadlo_fotovoltaika
Představujeme unikátní řešení spolupráce fotovoltaiky s tepelným čerpadlem. Řešení, kterým zvýšíte energetickou soběstačnosti vaší domácnosti, šetříte náklady a technologii tepelného čerpadla. 
Dozvědět se více

Desatero pro tepelná čerpadla

Asociace pro využití tepelných čerpadel připravila návod na výběr tepelného čerpadla.Jak poptat tepelné čerpadlo a co chtít od dodavatele?
Dozvědět se více
Další články
© 2023 KUFI INT, s.r.o., Vytvořeno v Beneš & Michl.