Cena tepelného čerpadla

Řešení přetrvávající energetické krize se logicky nabízí v podobě přechodu na vlastní obnovitelný zdroj tepla. Platí to ať už řešíte tepelné čerpadlo pro rodinný, bytový dům, nebo kombinaci vytápění s fotovoltaikou. Přechod na obnovitelný zdroj vám ušetří až 70 % nákladů na vytápění.

Jaké čerpadlo vybrat?
Tepelné čerpadlo vzduch-voda je nejrozšířenějším a nejčastěji instalovaným tepelným čerpadlem v České republice a uspoříte s ním až 70 % nákladů na vytápění. Výpočet je v případě tepelného čerpadla jednoduchý. Spotřebuje pouhou 1/3 za elektrickou energii na pohon jednotky, a zbylé 2/3 energie čerpá ze vzduchu – ten je zadarmo.
Obliba tohoto typu v posledních letech výrazně vzrostla a nadále roste. Oproti jiným zdrojům tepla – kotle na uhlí, plynové kotle a elektrokotle má své přednosti/ výhody, které ostatní nemají. Mezi ně patří nízké provozní náklady, nenáročnost, bezobslužnost nebo efektivita provozu.

Při výběru je  vhodné ověřit si nejen zařízení jako takové, jeho parametry, ale soustředit se i na dodavatele. Zeptejte se na reference, ověřte si je. Zjistíte tak nejen odbornost dodavatele, ale i jeho spolehlivost. Zkušený dodavatel při návrhu zohlední nejen tepelnou ztrátu domu (potřebu tepla na vytápění), ale i otopnou soustavu a vaše požadavky na vytápění.

Kolik bude tepelné čerpadlo stát?
Cena instalace tepelného čerpadla se odvíjí od výkonu tepelného čerpadla a rozsahu přípravných prací (topenářské práce, elektroinstalační práce, stavební práce, internet...). U běžného rodinného domu se cena pohybuje v rozmezí 300-450 tis. Kč. Tuto investici lze optimalizovat buď využitím státní podpory programu Nová zelená úsporám nebo pomocí partnerského financování.

Ilustrativní příklad: Při ceně instalace tepelného čerpadla 300 000 Kč a zvolení doby splácení max 240 měsíců vychází měsíční splátka 2 350 Kč.*

V případě využití financování si můžete v KALKULAČCE jednoduše rozvrhnout, výši plateb a časový horizont financování.

Nečekejte a pořiďte si tepelné čerpadlo a fotovoltaiku včas, jeho platbu si můžete rozložit.

chcete nabídku na FINANCOVÁNÍ?

Kontaktujte nás

* povinná pole

 


*Úvěr od Buřinky pro budoucnost ve výši 300 000 Kč se splatností 20 let a roční úrokovou sazbou 6,89 % se skládá z překlenovacího úvěru a úvěru ze stavebního spoření. Nejdříve vám poskytneme překlenovací úvěr s úrokovou sazbou 6,89 % p. a. (pevná sazba) na 2 roky až do přidělení úvěru ze stavebního spoření. Splácet budete měsíčně 2 350 Kč po dobu 24 měsíců.
Za zpracování úvěru zaplatíte jednorázově 3 000 Kč, vedení úvěru je zdarma. Na překlenovací úvěr navazuje úvěr ze stavebního spoření ve výši 288 589,52 Kč poskytnutý na dobu 18 let, který je použit k úplnému doplacení překlenovacího úvěru. Úroková sazba je 6,89 % p. a. s fixací po dobu prvního roku a následně vždy na 3 roky. Splácet budete měsíčně 2 350 Kč po dobu 18 let. Cena za zpracování a vedení úvěru je 0 Kč.
Celková částka splatná spotřebitelem za Úvěr od Buřinky pro budoucnost je 564 560,10 Kč. RPSN činí 7,33 %. Uvedené údaje platí za předpokladu čerpání celého úvěru v den jeho poskytnutí se splácením od následujícího měsíce vždy k 25. dni.

Odebírejte novinky

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Přejděte na tepelná čerpadla

tepelne_cerpadlo_ac_heating_dum
Ideální čas pro změnu je nyní.
Dozvědět se více

Tepelná čerpadla AC Heating – Inovace v účinnosti pro váš domov

Jak efektivně snížit náklady na vytápění ve vašem domě? Máme pro vás revoluční řešení – představujeme tepelná čerpadla vzduch-voda AC Heating. Tyto čerpadla nejen vynikají v úspoře energie, ale také dosahují lepší účinnosti než systémy tepelných čerpadel země-voda v oblasti rodinných domů.
Dozvědět se více

Novostavba s tepelným čerpadlem Convert AW12/R32: Volba výkonu a pohodlí bez kompromisů

Představujeme nejúčinnější tepelné čerpadlo pro novostavby s podlahovým vytápěním na trhu. Klasicky je dodáváno pro domy s obytnou plochou 90–120 m2. Tepelné čerpadlo dodá nejvyšší výkon za nejméně nákladů. Vhodné je právě pro nízkoenergetické domy, novostavby s podlahovým topením s tepelnou ztrátou 5 až 9 kW, k vytápění, ohřevu užitkové vody, či k ohřevu bazénu.
Dozvědět se více

Úspora energií a pohodlí s tepelnými čerpadly od AC Heating

tepelna_cerpadla_setri_ac_heating
Jak efektivně ušetřit na nákladech spojených s vytápěním? Existuje jedna z nejekologičtějších a nejúspornějších technologií, která vám může pomoci snížit energetickou spotřebu a finanční náklady na vytápění ve vašem domě.
Dozvědět se více
Další články
© 2024 KUFI INT, s.r.o., Vytvořeno v Beneš & Michl.