O nás

AC Heating - příběh o nápadu, píli, dřině a štěstí

Píše se rok 2006 a dva kamarádi studenti, jeden budoucí strojní Michal Fiala, druhý elektro inženýr Lubomír Kuchynka, řešili topení do rodinné chaty. „ To byl vlastně důvod, proč jsme se začali zajímat o tepelná čerpadla. Zjistili jsme, že tepelná čerpadla na trhu, o kterých táta uvažoval, jsou zastaralá, neefektivní a nabízená technologie je 30 let stará. Chtěl jsem topení, které má velkou účinnost a nízkou spotřebu“ komentuje začátky firmy Michal Fiala.

První dům s tepelným čerpadlem

Sebrali odvahu, nabyté vědomosti z termomechaniky a měření a regulace a začali sami vyvíjet „tu velkou věc“.  „Výsledkům, které se dostavily velmi brzy jsme sami nevěřili, náš podomácku svařený a pájkou pospojovaný nevzhledný kus trubek a drátů byl schopen dodat výrazně více tepla s téměř poloviční spotřebou elektřiny a jen tak náhodou s více než čtyřnásobnou životností všech komponentů“ doplňuje vyprávění Lubomír Kuchynka. Tak namontovali své první tepelné čerpadlo pro rodinný dům (mimochodem běží bezchybně dodnes), druhé sousedovi, třetí a čtvrté kamarádům… Své firmě KUFI (Kuchynka, Fiala) dali nový obchodní název AC Heating, tepelná čerpadla a pustili se do práce.

Z exotického řešení se stala v Evropě běžná, standardní věc

Zájemci chodili do malé garáže pro čerpadla sami. Najednou už opravdoví inženýři zjistili, že nejsou schopni sami tepelná čerpadla montovat, tak zaměstnali první kamarády. Nestíhali ani sami prodávat, tak zaměstnali další kamarády kamarádů jako obchodníky. Navzdory předpovědím starších a zkušených, firma dále prospívala a rostla. O čerpadla byl najednou zájem na Slovensku v Irsku, Německu, Belgii, Anglii. V průběhu 10- ti let se z kdysi exotického řešení vytápění domu stala v Evropě běžná, standardní věc.

10 let firmy

Pronajali si první, druhou, třetí kancelář a ani tam se už nevešli. Tak si postavili svůj vlastní areál. Dnes, po 10 letech pro značku AC-Heating pracuje po celé Evropě více než 100 lidí, ročně se prodá a namontuje více než 400 tepelných čerpadel… Bezchybně se zárukou sedm let jich topí a chladí ve více než třech tisících domech, průmyslových a zemědělských areálech. A to je pouze začátek. Již běží první tepelná čerpadla pro velké, panelové domy. A teď se začnou dít věci…

 

 

 

„Stále chceme být lepší, posunout se dále. Čekáme na nové výzvy“ uzavírá příběh Michal Fiala. Svým optimismem a zdravým přístupem k práci lákají další lidičky, aby se stali součástí jejich firemní rodiny.

 

 

Máte dotaz k tepelným čerpadlům?
Napište nám
nebo zavolejte na 775 640 374.

Navštivte nás na Veletrhu ForArch 2017

2017  
05.09.
Zašleme Vám vstupenku zdarma.

[ celý článek ]

Jak začít s výběrem tepelného čerpadla

2017  
25.08.
Rozhodli jste se vytápět Váš dům tepelným čerpadlem. Na trhu je v tomto oboru nabídka velmi bohatá. Jak se v ní zorientovat? Co by měl zájemce o tepelné čerpadlo vědět a jak při výběru postupovat?

[ celý článek ]

Kotlíkové dotace se opět rozbíhají

2017  
04.08.
Plánujete využít kotlíkovou dotaci na výměnu starého kotle za tepelné čerpadlo?

[ celý článek ]

Archiv článků  
Napište nám Zavolejte nám