AC Heating Blog Vytápění do domu pro stávající topné systémy i pro novostavby

Vytápění do domu pro stávající topné systémy i pro novostavby

Tepelná čerpadla vzduch voda AC Heating Convert AW jsou vhodná pro stávající rodinné domy i novostavby.

Vytápění starších a rekonstruovaných domů tepelným čerpadlem je vhodné a umožňuje výraznou úsporu nákladů na vytápění a ohřev užitkové vody. Problémem nemusí být ani stará topná soustava. V tomto bodě je nutné poradit se s odborníkem. Stávající zdroje tepla, např. plynové kondenzační kotle, elektrické topení nebo kotle na tuhá paliva je možné dále využívat. Nejlepším řešením je standardní tepelné čerpadlo vzduch voda s plynulou regulací výkonu a kvalitní, sofistikovaná regulace topného zdroje i topné soustavy například v podobě regulačního systému xCC.

Vhodným doplněním rekonstrukce topného zdroje je zateplení fasády či zateplení střechy.

Uvedené instalace s teplotním spádem topné soustavy vyšším než 55/45 °C je možné vyřešit mnohem efektivněji - vhodnou regulací topného zdroje (standardní tepelná čerpadla s bivalentním/záložním zdrojem, kterým může být stávající elektrický nebo plynový kotel) a topné soustavy. Toto standardně umožňuje regulace xCC, která je součástí všech tepelných čerpadel AC Heating Convert AW. Regulace xCC umožňuje automaticky přejít do alternativního provozu. To znamená, že na základě ekvitermního řízení topného zdroje dojde při určité venkovní teplotě, kdy je požadavek na teplotu topné vody vyšší než 55 °C, na nezbytně nutnou dobu k odpojení tepelného čerpadla a zapojení bivalentního/záložního zdroje, který ohřeje topnou vodu na požadovanou teplotu. Tímto řešením se jen málo prodraží roční provoz topného zdroje při zachování všech výhod standardního tepelného čerpadla včetně přiměřené investice.

Aktuálně je možné získat v rámci dotačního programu kotlíková dotace na rekonstrukci topného zdroje až 127 500 Kč. 

U novostaveb je tepelné čerpadlo řady Convert AW s regulačním systémem xCC  jasnou volbou pokud chcete minimalizovat roční náklady na bydlení.

V případě novostavby lze realizovat topnou soustavu (např. radiátory nebo podlahové vytápění) na míru topnému zdroji, tedy tepelné čerpadlo, které má maximální výstupní teplotu 55°C.

Při realizaci novostavby lze využít programu Nová Zelená úsporám, díky kterému je podporována výstavba nových budov s velmi nízkou energetickou náročností (budov blížící se pasivnímu standardu), výměna neekologických zdrojů tepla za efektivní, ekologicky šetrné zdroje (například kotel na biomasu, tepelné čerpadlo nebo plynový kondenzační kotel) a instalace technologií využívajících obnovitelné zdroje energie a rekuperace tepla z odpadního vzduchu (solární termické a fotovoltaické systémy a jednotky nuceného větrání s rekuperací).

Odebírejte novinky

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nová zelená úsporám aneb vyhněte se zdražení tepla vlastním zdrojem

Vlastníci rodinných a bytových domů díky tomuto programu nejen šetří budoucí výdaje za energie, ale navíc nemají ani takové prvotní náklady a zhodnocují nemovitost.
Dozvědět se více

Tepelná čerpadla AC Heating nově spolupracují s Loxone

Chytrý dům tak využijete naplno s topením i chlazením.
Dozvědět se více

Tepelná čerpadla na bytovém domě

Vše co se chcete dozvědět o tepelném čerpadle na bytovém domě najdete v tomto článku.
Dozvědět se více

Jak co nejdříve šetřit v „době covidové?

tepelna_cerpadla_setri_ac_heating
Učinili jste všechny potřebné kroky na cestě za vlastní kotelnou a pak Vám do toho pandemie tzv. „hodila vidle“? Nebo jste na začátku, chcete se do toho pustit, ale nemůžete se kvůli bezpečnostním opatřením hnout z místa?
Dozvědět se více
Další články
© 2022 KUFI INT, s.r.o., Vytvořeno v Beneš & Michl.