Tepelný komfort s tepelným čerpadlem na bytovém domě

Regulační systém xCC, který je standardně součástí tepelného čerpadla AC Heating Convert AW (kaskády tepelných čerpadel), umožňuje nastavit teplotu otopné vody pomocí takzvané ekvitermní křivky. Ekvitermní křivka je závislost mezi teplotou otopné vody a venkovní teplotou. Proto budou otopná tělesa při vyšší venkovní teplotě méně teplá a při nižší venkovní teplotě budou naopak teplejší.

Tepelná čerpadla pracují s nižším teplotním spádem. Znamená to, že otopnými tělesy (radiátory) prochází více otopné vody při menším rozdílu teplot mezi vstupem a výstupem otopných těles. Proti původnímu stavu, před instalací topného zdroje s tepelným čerpadlem, budou proto radiátory chladnější. S původním topným zdrojem byla otopná tělesa nahoře teplejší a dole naopak chladnější než tomu bude nyní, kdy bude otopné těleso celé téměř stejně teplé. Je to dáno termostatickými ventily, které jsou obvykle instalovány, průtokem otopné vody otopným systémem a její teplotou.

Lokální zdroj tepla umožňuje nastavit ekvitermní křivku dle potřeb daného objektu, vašeho domu, ne dle potřeb dané lokality, jako v případě CZT, kdy je nutné brát v úvahu potřebu „nejhoršího“ objektu. Objektu, který potřebuje dodat otopnou vodu o vyšší teplotě než váš dům.

Protože se snažíme maximalizovat vaše úspory, zahajujeme spuštění tepelného čerpadla s nižší ekvitermní křivkou, kterou pak upravujeme na základě informací a požadavků od vás, obyvatelů domu. V případě že zjistíte, že jsou otopná tělesa (radiátory), která máte v bytě chladnější než obvykle, neznamená to, že budete mít doma zimu. Posuzujte proto správnost nastavení ekvitermní křivky na základě tepelné pohody v místnosti, nikoliv na základě teploty otopných těles. Nastavení může provádět buď vámi určený správce, nebo technická podpora AC Heating.

tepelna cerpadla AC Heating_Brno tepelna cerpalda_ac heating_Brno_2

Poznámka:
Na tepelném komfortu v domě se velkou měrou podílí stav otopné soustavy. Každá otopná soustava v domě, který byl zateplen, byla u něho vyměněna okna, nebo v něm byl instalován lokální topný zdroj, by měla být osazena regulátory diferenčního tlaku. Tím lze eliminovat rozdíly v průtoku otopné jednotlivými větvemi otopné soustavy a tím zajistit, že všechna otopná tělesa (radiátory) budou topit rovnoměrně.

Odebírejte novinky

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Tepelná čerpadla AC Heating – Inovace v účinnosti pro váš domov

Jak efektivně snížit náklady na vytápění ve vašem domě? Máme pro vás revoluční řešení – představujeme tepelná čerpadla vzduch-voda AC Heating. Tyto čerpadla nejen vynikají v úspoře energie, ale také dosahují lepší účinnosti než systémy tepelných čerpadel země-voda v oblasti rodinných domů.
Dozvědět se více

Úspora energií a pohodlí s tepelnými čerpadly od AC Heating

tepelna_cerpadla_setri_ac_heating
Jak efektivně ušetřit na nákladech spojených s vytápěním? Existuje jedna z nejekologičtějších a nejúspornějších technologií, která vám může pomoci snížit energetickou spotřebu a finanční náklady na vytápění ve vašem domě.
Dozvědět se více

Ekonomika fotovoltaických elektráren

ac-heating_tepelne_cerpadlo_fotovoltaika_1
Nejčastější otázky, kterou nám pokládají všichni klienti při prvních jednáních, se týkají rentability fotovoltaických elektráren. Kdy se mi vrátí moje investice? Co s elektřinou, kterou vyrobím, ale nespotřebuji? Odpovědi jsme přehledně shrnuli v článku.
Dozvědět se více

Cena tepelného čerpadla

ac_heating_BD_tepelna_cerpadla_1
Jak optimalizovat investici do tepelného čerpadla
Dozvědět se více
Další články
© 2023 KUFI INT, s.r.o., Vytvořeno v Beneš & Michl.