Novostavba s tepelným čerpadlem Convert AW12/R32: Volba výkonu a pohodlí bez kompromisů

Se začátkem zimy a topné sezony stojí nejen stavitelé domů před rozhodnutím, jaký zdroj tepla pořídit do svého obydlí. Není příliš času otálet. Dodavatelé sice zapracovali na rychlejších dodávkách, ale s vyřízením všech smluvních záležitostí, případně dotace z programu Nová zelená úsporám, která se od září zájemcům opět vrací, může dodávka trvat 2-3 měsíce. Váš čas je proto teď!

Obzvláště u novostavby či nízkoenergetických budov můžete polemizovat, zda nezůstat u desetiletí prověřených zdrojů, jako elektro kotel či plynový kotel, ale technologický vývoj jde dopředu a odborníci se přiklánějí spíše k instalování tepelného čerpadla jako nejvhodnějšího zdroje vytápění a tepelného hospodaření právě pro novostavbu či nízkoenergetický dům.

Plyn – nejistá doba i negativní vliv na zařízení
Důvodu je několik. Energetická krize úplně neskončila. Komodita plynu je stále z hlediska dostupnosti a vývoje své ceny nejistá. Státy v Evropě sice plní zásobníky plynu, jak mohou, nicméně odborníci varují, že dostatek zásob záleží na vývoji počasí, jak dlouhá a tuhá zima bude. Minulá topná sezona navíc ukázala, že jiný než tradiční ruský plyn, měl díky svým vlastnostem a složení při dodávkách z jiných států, vliv na opotřebení a ucpávání komponentů a spalinových cest plynových kotlů. U elektřiny se nyní čeká na korekci dodavatelských cen, snad budou ceny výhodnější.

Tepelné čerpadlo = stačí jen třetina elektřiny
Právě výše zmíněné aspekty a zejména spolehlivost a moderní technologie jsou na miskách vah na straně volby tepelného čerpadla jako zdroje tepla pro vaše obydlí. Pro připomenutí – tepelné čerpadlo představuje moderní, ekologický a bezobslužný zdroj tepla.

K vytápění domu využívá energii z okolního prostředí. Okolním prostředím může být voda, země nebo vzduch. Tepelné čerpadlo je poháněno elektrickou energií. Na teplu, které tepelné čerpadlo vyrobí se průměrně cca 1/3 podílí elektrická energie a 2/3 energie odebraná z okolního prostředí. Vyrobené teplo se využívá jak pro vytápění domu, tak pro ohřev užitkové vody.
Zjednodušeně se často používá příměr – obrácená lednička. Z vnějšího prostředí odebírá teplo a dodává ho do domu či bytu. Venku chladí, uvnitř topí.

Tepelné čerpadlo vzduch-voda
Chcete zařídit dům s řešením tepelného hospodaření bez kompromisů? Jako nejúčinnější pro novostavby, dobře zateplené jednotky a nízkoenergetické budovy se jeví např. tepelné čerpadlo Convert AW12/R32 z naší produktové řady AC Heating. Vyniká skvělými parametry a je zákazníky a odbornou veřejností dlouhodobě označováno za přední volbu pro komplexní řešení tepelného hospodaření.
Jen v několika bodech. Toto tepelné čerpadlo disponuje výkonovým rozsahem 3,0-12,4 kW (A2W35), SCOP pro
podlahové topení činí 5,57. Tedy jedná se o nejúčinnější tepelné čerpadlo pro novostavby s podlahovým vytápěním na trhu. Klasicky je dodáváno pro domy s obytnou plochou 90–120 m2. Jinými slovy – čerpadlo dodá nejvyšší výkon za nejméně nákladů.
Vhodné je právě pro nízkoenergetické domy, novostavby s podlahovým topením s tepelnou ztrátou 5 až 9 kW, k vytápění, ohřevu užitkové vody, či k ohřevu bazénu.

"Uplynulý rok a půl jsme úspěšně pracovali na navýšení skladové a výrobní kapacity, a proto je naše čerpadlo Convert ve všech specifikacích k dispozici skladem. Od objednání jsme se všemi náležitostmi schopni montovat zařízení u klienta do 2-3 měsíců. Zařízení je navíc certifikováno v dotačních titulech MŽP Nová zelená úsporám, je tak výborným kandidátem pro vaši domácnost či firmu. Cenově se pohybujeme kolem 240 tisíc s DPH vč. dodávky systému základní regulace," popisuje možnosti dodání specialista společnosti AC Heating Jiří Polívka.

Odebírejte novinky

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Přejděte na tepelná čerpadla

tepelne_cerpadlo_ac_heating_dum
Ideální čas pro změnu je nyní.
Dozvědět se více

Tepelná čerpadla AC Heating – Inovace v účinnosti pro váš domov

Jak efektivně snížit náklady na vytápění ve vašem domě? Máme pro vás revoluční řešení – představujeme tepelná čerpadla vzduch-voda AC Heating. Tyto čerpadla nejen vynikají v úspoře energie, ale také dosahují lepší účinnosti než systémy tepelných čerpadel země-voda v oblasti rodinných domů.
Dozvědět se více

Úspora energií a pohodlí s tepelnými čerpadly od AC Heating

tepelna_cerpadla_setri_ac_heating
Jak efektivně ušetřit na nákladech spojených s vytápěním? Existuje jedna z nejekologičtějších a nejúspornějších technologií, která vám může pomoci snížit energetickou spotřebu a finanční náklady na vytápění ve vašem domě.
Dozvědět se více

Ekonomika fotovoltaických elektráren

ac-heating_tepelne_cerpadlo_fotovoltaika_1
Nejčastější otázky, kterou nám pokládají všichni klienti při prvních jednáních, se týkají rentability fotovoltaických elektráren. Kdy se mi vrátí moje investice? Co s elektřinou, kterou vyrobím, ale nespotřebuji? Odpovědi jsme přehledně shrnuli v článku.
Dozvědět se více
Další články
© 2024 KUFI INT, s.r.o., Vytvořeno v Beneš & Michl.