Jak pracuje tepelné čerpadlo na starším domě

Tepelné čerpadlo patří mezi spolehlivé a úsporné zdroj tepla. Standardně je instalujeme do rodinných domů. Nejen novostaveb, ale hlavně do stávajících domů, kdy majitelé řeší obnovu topného systému. V těchto případech nahrazují dosluhující kotel na tuhá paliva či neekonomické elektrokotle.

Jak připravit dům na instalaci tepelného čerpadla
Ve většině starších domů tvoří otopnou soustavu původní rozvody se silnými trubkami, litinové radiátory s velkým obsahem vody nebo samotížná otopná soustava. Tyhle ani jiné vlastnosti starších domů, jako je např. větší tepelná ztráta nejsou překážkou v realizaci tepelného čerpadla. Obecně lze říci, že čím více tepla potřebujete na vytopení domu, tím více ušetříte instalováním nového zdroje - tepelného čerpadla, a tím je rychlejší návratnost vaší počáteční investice.

Využijte podporu státu na tepelné čerpadlo
V současné době je možné využít státní podporu – dotaci na tepelné čerpadlo. Na výměnu kotle na pevná paliva 1. a 2. emisní třídy, na výměnu lokálních topidel (krby, krbová kamna apod.) a na výměnu elektrického vytápění za systém s tepelným čerpadlem s elektrickým pohonem. Podpora bude poskytována formou dotace na instalace realizované od 1. 1. 2021 ve výši až 50 % ze způsobilých výdajů.

Máte starší dům a chcete jej pohodlně vytápět a současně snížit náklady na vytápění?

Kontaktujte nás, rádi zpracujeme rozpočet pro Váš dům.

Za tým AC Heating
Hanka Fikarová

Odebírejte novinky

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak na údržbu tepelného čerpadla a je vůbec nějaká potřeba?

údržba tepelného čerpadla
Tepelné čerpadlo je topný zdroj, který umí topit hodně levně a umí ušetřit hodně peněz.  Které nezbytné kroky je třeba provádět při údržbě tepelného čerpadla v závislosti na jeho typu, aby mělo optimální výkon, fungovalo dlouho a bezchybně?
Dozvědět se více

Máte starý kotel? S žádostí o dotaci neváhejte, budou nižší!

ac_heating_konec_starych_kotlu
Se zákazem provozu starých kotlů od 1. 9. 2024 dojde i ke snížení dotací až o desítky tisíc.S přechodem na moderní a ekologický zdroj tepla vám poradíme.
Dozvědět se více

Jak získat v roce 2024 dotaci na tepelné čerpadlo

tepelne_cerpadlo_ac_heating
Přečtěte si, jak splnit podmínky pro kotlíkovou dotaci, kdo má nárok na program Zelená úsporám a jak mohou další finanční podpory – jako jsou dotace na fotovoltaiku – přispět k vaší energetické i ekonomické úspoře.
Dozvědět se více

Přejděte na tepelná čerpadla

tepelne_cerpadlo_ac_heating_dum
Ideální čas pro změnu je nyní.
Dozvědět se více
Další články
© 2024 KUFI INT, s.r.o., Vytvořeno v Beneš & Michl.