Jak pracuje tepelné čerpadlo na starším domě

Tepelné čerpadlo patří mezi spolehlivé a úsporné zdroj tepla. Standardně je instalujeme do rodinných domů. Nejen novostaveb, ale hlavně do stávajících domů, kdy majitelé řeší obnovu topného systému. V těchto případech nahrazují dosluhující kotel na tuhá paliva či neekonomické elektrokotle.

Jak připravit dům na instalaci tepelného čerpadla
Ve většině starších domů tvoří otopnou soustavu původní rozvody se silnými trubkami, litinové radiátory s velkým obsahem vody nebo samotížná otopná soustava. Tyhle ani jiné vlastnosti starších domů, jako je např. větší tepelná ztráta nejsou překážkou v realizaci tepelného čerpadla. Obecně lze říci, že čím více tepla potřebujete na vytopení domu, tím více ušetříte instalováním nového zdroje - tepelného čerpadla, a tím je rychlejší návratnost vaší počáteční investice.

Využijte podporu státu na tepelné čerpadlo
V současné době je možné využít státní podporu – dotaci na tepelné čerpadlo. Na výměnu kotle na pevná paliva 1. a 2. emisní třídy, na výměnu lokálních topidel (krby, krbová kamna apod.) a na výměnu elektrického vytápění za systém s tepelným čerpadlem s elektrickým pohonem. Podpora bude poskytována formou dotace na instalace realizované od 1. 1. 2021 ve výši až 50 % ze způsobilých výdajů.

Máte starší dům a chcete jej pohodlně vytápět a současně snížit náklady na vytápění?

Kontaktujte nás, rádi zpracujeme rozpočet pro Váš dům.

Za tým AC Heating
Hanka Fikarová

Odebírejte novinky

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Tepelná čerpadla AC Heating – Inovace v účinnosti pro váš domov

Jak efektivně snížit náklady na vytápění ve vašem domě? Máme pro vás revoluční řešení – představujeme tepelná čerpadla vzduch-voda AC Heating. Tyto čerpadla nejen vynikají v úspoře energie, ale také dosahují lepší účinnosti než systémy tepelných čerpadel země-voda v oblasti rodinných domů.
Dozvědět se více

Úspora energií a pohodlí s tepelnými čerpadly od AC Heating

tepelna_cerpadla_setri_ac_heating
Jak efektivně ušetřit na nákladech spojených s vytápěním? Existuje jedna z nejekologičtějších a nejúspornějších technologií, která vám může pomoci snížit energetickou spotřebu a finanční náklady na vytápění ve vašem domě.
Dozvědět se více

Ekonomika fotovoltaických elektráren

ac-heating_tepelne_cerpadlo_fotovoltaika_1
Nejčastější otázky, kterou nám pokládají všichni klienti při prvních jednáních, se týkají rentability fotovoltaických elektráren. Kdy se mi vrátí moje investice? Co s elektřinou, kterou vyrobím, ale nespotřebuji? Odpovědi jsme přehledně shrnuli v článku.
Dozvědět se více

Cena tepelného čerpadla

ac_heating_BD_tepelna_cerpadla_1
Jak optimalizovat investici do tepelného čerpadla
Dozvědět se více
Další články
© 2023 KUFI INT, s.r.o., Vytvořeno v Beneš & Michl.