AC Heating Blog Jak pracuje tepelné čerpadlo na starším domě

Jak pracuje tepelné čerpadlo na starším domě

Tepelné čerpadlo patří mezi spolehlivé a úsporné zdroj tepla. Standardně je instalujeme do rodinných domů. Nejen novostaveb, ale hlavně do stávajících domů, kdy majitelé řeší obnovu topného systému. V těchto případech nahrazují dosluhující kotel na tuhá paliva či neekonomické elektrokotle.

Jak připravit dům na instalaci tepelného čerpadla
Ve většině starších domů tvoří otopnou soustavu původní rozvody se silnými trubkami, litinové radiátory s velkým obsahem vody nebo samotížná otopná soustava. Tyhle ani jiné vlastnosti starších domů, jako je např. větší tepelná ztráta nejsou překážkou v realizaci tepelného čerpadla. Obecně lze říci, že čím více tepla potřebujete na vytopení domu, tím více ušetříte instalováním nového zdroje - tepelného čerpadla, a tím je rychlejší návratnost vaší počáteční investice.

Využijte podporu státu na tepelné čerpadlo
V současné době je možné využít státní podporu – dotaci na tepelné čerpadlo. Na výměnu kotle na pevná paliva 1. a 2. emisní třídy, na výměnu lokálních topidel (krby, krbová kamna apod.) a na výměnu elektrického vytápění za systém s tepelným čerpadlem s elektrickým pohonem. Podpora bude poskytována formou dotace na instalace realizované od 1. 1. 2021 ve výši až 50 % ze způsobilých výdajů.

Máte starší dům a chcete jej pohodlně vytápět a současně snížit náklady na vytápění?

Kontaktujte nás, rádi zpracujeme rozpočet pro Váš dům.

Za tým AC Heating
Hanka Fikarová

Odebírejte novinky

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Ekonomika fotovoltaických elektráren

ac-heating_tepelne_cerpadlo_fotovoltaika_1
Nejčastější otázky, kterou nám pokládají všichni klienti při prvních jednáních, se týkají rentability fotovoltaických elektráren. Kdy se mi vrátí moje investice? Co s elektřinou, kterou vyrobím, ale nespotřebuji? Odpovědi jsme přehledně shrnuli v článku.
Dozvědět se více

Cena tepelného čerpadla

ac_heating_BD_tepelna_cerpadla_1
Jak optimalizovat investici do tepelného čerpadla
Dozvědět se více

Spojení tepelného čerpadla a fotovoltaiky

ac-heating_tepelne_cerpadlo_fotovoltaika
Představujeme unikátní řešení spolupráce fotovoltaiky s tepelným čerpadlem. Řešení, kterým zvýšíte energetickou soběstačnosti vaší domácnosti, šetříte náklady a technologii tepelného čerpadla. 
Dozvědět se více

Desatero pro tepelná čerpadla

Asociace pro využití tepelných čerpadel připravila návod na výběr tepelného čerpadla.Jak poptat tepelné čerpadlo a co chtít od dodavatele?
Dozvědět se více
Další články
© 2023 KUFI INT, s.r.o.