AC Heating Blog Chcete se odpojit od teplárny?

Chcete se odpojit od teplárny?

Nezávislé vytápění bytového domu a vybudování vlastní kotelny s tepelnými čerpadly má smysl.

Důvody proč ano
Teplárny stále zvyšují ceny. Platíte za teplo, které jste neodebrali. Chcete nezávislost na ústředním vytápění. Chcete úsporné a ekologické vytápění. Hledáte možnost, jak zhodnotit svoji nemovitost. Chcete ušetřit za vytápění, a přitom mít teplo v bytě.

Důvodů pro pořízení vlastní kotelny a odpojení paneláku od centrálního vytápění je mnoho. Stejně tak se při úvahách o změně způsobu vytápění vyskytnou otázky s obavami. Zvládne čerpadlo vytopit dům i v mrazech? Budeme mít dostatek teplé vody? Nebudou čerpadla dělat hluk?

Při správném návrhu topného zdroje jsou však všechny obavy bezpředmětné. Zkušený dodavatel tepelných čerpadel pracuje s výpočty založenými na skutečných výsledcích z provozu. Navrhne technologii odpovídající potřebám konkrétního domu, zpracuje ekonomiku provozu a vypočítá návratnost investice.

Naše řešení vlastní kotelna s tepelnými čerpadly
Nestřílíme úspory a ceny od boku. Pro co nejpřesnější stanovení předpokládaných úspor a provozních dat potřebujeme znát co nejvíce informací o domě. Zejména pak jeho spotřeby a platby za topení a ohřev teplé vody. Vyplnění vstupního formuláře je prvním krokem na cestě za vlastní kotelnou.

Na základě dodaných dat zpracujeme návrh topného zdroje podle potřeb daného domu. Kaskáda tepelných čerpadel odpovídajícího výkonu tak zajistí dostatek tepla a teplé vody po celý rok. Bivalentními zdroji, které pomáhají čerpadlům v největších mrazech, bývají ve většině případů elektrokotle. Možností jsou i plynové kotle nebo bivalence teplárnou.

Detailně zpracovaná ekonomická rozvaha zahrnuje vyčíslenou roční úsporu oproti současnému dodavateli tepla, předpokládané provozní náklady na vytápění a ohřev TUV, návratnost investice a další podrobné informace o provozu vlastní kotelny s tepelnými čerpadly. Součástí těchto dokumentů je i předběžný položkový rozpočet.

Stačí se jen rozhodnout
Výsledkem jsou podklady pro rozhodnutí, jestli má vybudování vlastní kotelny smysl. Zda se tématem odpojení od centrálního vytápění v domě zabývat a vybírat vhodného dodavatele. Najdou se i případy, kdy lokální výtopna s tepelnými čerpadly není vhodným řešením, ale pro většinu paneláků je to krok správným směrem, který přinese nemalé úspory.   

Zajímá Vás, kolik může šetřit s vlastní kotelnou váš dům? Kolik vás bude domovní kotelna stát a za jak dlouho se vám investice vrátí?

Pro bezplatný návrh nás kontaktujte.

Těšíme se na spolupráci!

Za tým AC Heating
Kateřina Chaloupková

Odebírejte novinky

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Úspora energií a pohodlí s tepelnými čerpadly od AC Heating

tepelna_cerpadla_setri_ac_heating
Jak efektivně ušetřit na nákladech spojených s vytápěním? Existuje jedna z nejekologičtějších a nejúspornějších technologií, která vám může pomoci snížit energetickou spotřebu a finanční náklady na vytápění ve vašem domě.
Dozvědět se více

Ekonomika fotovoltaických elektráren

ac-heating_tepelne_cerpadlo_fotovoltaika_1
Nejčastější otázky, kterou nám pokládají všichni klienti při prvních jednáních, se týkají rentability fotovoltaických elektráren. Kdy se mi vrátí moje investice? Co s elektřinou, kterou vyrobím, ale nespotřebuji? Odpovědi jsme přehledně shrnuli v článku.
Dozvědět se více

Cena tepelného čerpadla

ac_heating_BD_tepelna_cerpadla_1
Jak optimalizovat investici do tepelného čerpadla
Dozvědět se více

Spojení tepelného čerpadla a fotovoltaiky

ac-heating_tepelne_cerpadlo_fotovoltaika
Představujeme unikátní řešení spolupráce fotovoltaiky s tepelným čerpadlem. Řešení, kterým zvýšíte energetickou soběstačnosti vaší domácnosti, šetříte náklady a technologii tepelného čerpadla. 
Dozvědět se více
Další články
© 2023 KUFI INT, s.r.o., Vytvořeno v Beneš & Michl.