Vyměnit starý kotel za tepelné čerpadlo a získat až 127 500 Kč? V Plzni, Liberci či Praze ještě můžete.

Plzeňský kraj hlásí zatím dostatek prostředků. Zásobník pro žádosti je stále otevřen a lidé mají možnost požádat o dotaci. Dotace jsou přijímány pouze elektronicky do zásobníku – dotačního titulu „ZÁSOBNÍK - Pořízení ekologického vytápění v domácnostech III“ z něj jsou postupně schvalovány.

Další kraje, které také stále přijímají žádosti jsou Středočeský, Jihomoravský, Karlovarský, Liberecký, Pardubický a hl. město Praha. Tam všude ještě máte možnost žádat a získat tak dotaci na tepelné čerpadlo ve výši až 127 500 Kč.

Co k žádosti o dotaci potřebujete?
1. Registrovat uživatelský účet na webovém portálu daného kraje
2. Vyplnit a podat žádost do uživatelského účtu v aplikaci daného kraje
3. Po elektronickém podání žádosti vám bude přiděleno registrační číslo
4. Do 10 pracovních dní od přidělení pořadového čísla musíte doložit na Krajský úřad příslušného kraje požadované dokumenty

Dle zákona o ochraně ovzduší budou moci být v provozu od září roku 2022 pouze kotle na pevná paliva, které splňují minimálně 3. emisní třídu.

S kotlíkovou dotací můžete vyměnit svůj starý nevyhovující kotel na tuhá paliva s ručním přikládáním 1. nebo 2. emisní třídy za nový ekologický zdroj – například tepelné čerpadlo, kotel na biomasu či plynový kotel.

Máte-li zájem o tepelné čerpadlo s dotací, neváhejte nás kontaktovat. Rádi s Vámi vše projdeme od technického návrhu na tepelné čerpadlo, po řešení dotačního titulu.

MÁM ZÁJEM O TEPELNÉ ČERPADLO S DOTACÍ

Za tým AC Heating
Hanka Fikarová

Odebírejte novinky

© 2024 KUFI INT, s.r.o., Vytvořeno v Beneš & Michl.