Vlastní kotelna s tepelnými čerpadly na bytovém domě

Dovolte nám představit bytový dům, kde realizujeme kotelnu s tepelnými čerpadly, tentokrát v Brně. Jedná se o pětipatrový bytový dům se 26 byty.

Ke každé realizaci přistupujeme individuálně. Se správným návrhem tepelných čerpadel dle potřeb konkrétního bytového domu dosáhneme požadovaných úspor. Na tento dům jsme navrhli kaskádu 2 tepelných čerpadel AC heating Convert AW22-3P o celkovém výkonu 44 kW.
Předpokládaná úspora na vytápění a ohřevu užitkové vody je 67 %.

Tepelná čerpadla na bytových či panelových domech již dávno nejsou exotickou a nedostupnou záležitostí. Staly se standardní alternativou k ostatním zdrojům tepla. Při vhodném návrhu zdroje s tepelným čerpadlem se do vlastního systému vytápění bytů se zpravidla nezasahuje. Topný zdroj s tepelnými čerpadly napojujeme do stávájícího systému ideálně do původních litinových radiátorů. Vlastní realizaci provádíme i během topného období a samotné přepojení pak proběhne během několika hodin.
Systém tepelného čerpadla není prostorově náročný a je možné jej umístit téměř v jakémkoliv bytovém domě.

Zajímají Vás další realizované instalace tepelných čerpadel na panelovém domě? Chcete se podívat na bytový dům s tepelnými čerpadly?

Kontaktujte nás! Rádi Vám vše představíme a spočítáme úspory pro Váš dům.

Za tým AC Heating
Kateřina Chaloupková

Odebírejte novinky

© 2024 KUFI INT, s.r.o., Vytvořeno v Beneš & Michl.