Tepelná čerpadla AC Heating nově spolupracují s Loxone

Přinášíme inovace, neustále hledáme nové možnosti a nová řešení pro vytápění. Tím je i krok k propojení tepelného čerpadla s naším řídicím systémem xCC se systémy inteligentních budov-moderních domů.

Co si představit pod pojmem inteligentní budova/ moderní dům?
Je to vlastně na první pohled normální dům, který má ale v sobě nachytřenou elektroinstalaci v různých úrovních. Dům může mít například centrální řízením světel, které obsahuje různé scény, stmívání jednotlivých svítidel, automaticky řízené venkovní osvětlení zahrady, dům s centrální ovládání napájecích zásuvek 230V, které zajistí, že po odchodu z domácnosti budou zapnuté jen ty spotřebiče, které nezbytně nutně mají pracovat i po odchodu, dům se stínicím roletovým nebo žaluziovým systémem, s ovládáním přívodu vody, které se zastaví, poté co opustíte dům, abyste po návratu nemuseli čelit vytopení, domácnosti díky prasklé hadičce od vodovodního kohoutku v kuchyni, se zavlažovacím systémem pro zahradu, se systémem filtrace a vytápění bazénu, s FVE, s topením a chlazením a s mnoha dalšími technologiemi.

Obliba inteligentní elektroinstalace v domě neustále roste
Důvod je prostý a zřejmý. V současné době, jsou technologie zařízení budov mnohem komplexnější než dříve. Společně s tím neustále stoupají nároky a požadavky majitelů bytů a domů na komfort a efektivitu. Roste tedy poptávka po domácí automatizaci.

Buďte trendy a pojďte s do toho s jedním dodavatelem
Topení a chlazení je klíčovým prvkem každého domu. Ideálním zdrojem je tedy tepelné čerpadlo, mimo jiné proto, že se jedná o prvek, který ovlivní zásadním způsobem celkové provozní náklady domu.
Efektivně bude fungovat jen takový systém, který je správně a přehledně řízen. Aby byl dobře řízen, musí být od uživatele i správně nastaven. K tomu potřebuje uživatel jednotné, přehledné a uživatelsky přívětivé rozhraní.
Existují různé systémy a různí dodavatelé domácí automatizace, ale v současné době se jako velmi zajímavý systém profiluje dodavatel LOXONE, který disponuje širokým sortimentem řešení i velkým množstvím servisních a instalačních firem.

Spojení AC Heating a LOXONE = záruka kvality
Vzájemná komunikace probíhá na protokolu Modbus. Protokol Modbus je velmi robustní a univerzální. Využíváme jej tedy jak my, tak Loxone.
Propojení systémů xCC a Loxone probíhá přes ethernetový kabel přes místní síť LAN. Při instalaci Systému Loxone dojde v rámci domu k rozmístěné teplotních senzorů v termostatech. Spolu s tím systém ovládá termostatické hlavice nebo pohony v rozdělovači podlahového topení. Regulace tepelného čerpadla - xCC dostává informaci o požadované teplotě z jednotlivých místností, dále získá informaci o skutečné teplotě, která v místnosti je a nazpět sdělí přes protokol Modbus směrem k LOXONE pokyn, jak nastavit servopohony topných okruhů.
Lze tak využít řídicí algoritmy tepelného čerpadla, které umí regulace  a spojit je s uživatelsky příjemným rozhraním Loxone. Spolu s tím může majitel domu využít službu AC Connectivity, stejně tak jako automatickou dálkovou diagnostiku a dispečink tepelných čerpadel AC Heating.

Výsledky obstály na výbornou při společném testování našeho vývojového oddělení a specialistů z Loxone. Dokumentace k integraci naleznete též na stránkách Loxone Support Comunity.

Užijte si moderní, chytrý dům s ekologickým a úsporným vytápěním

Rádi vám připravíme chytré řešení na míru vám a vašemu domu.

tým AC Heating

Odebírejte novinky

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak na údržbu tepelného čerpadla a je vůbec nějaká potřeba?

údržba tepelného čerpadla
Tepelné čerpadlo je topný zdroj, který umí topit hodně levně a umí ušetřit hodně peněz.  Které nezbytné kroky je třeba provádět při údržbě tepelného čerpadla v závislosti na jeho typu, aby mělo optimální výkon, fungovalo dlouho a bezchybně?
Dozvědět se více

Máte starý kotel? S žádostí o dotaci neváhejte, budou nižší!

ac_heating_konec_starych_kotlu
Se zákazem provozu starých kotlů od 1. 9. 2024 dojde i ke snížení dotací až o desítky tisíc.S přechodem na moderní a ekologický zdroj tepla vám poradíme.
Dozvědět se více

Jak získat v roce 2024 dotaci na tepelné čerpadlo

tepelne_cerpadlo_ac_heating
Přečtěte si, jak splnit podmínky pro kotlíkovou dotaci, kdo má nárok na program Zelená úsporám a jak mohou další finanční podpory – jako jsou dotace na fotovoltaiku – přispět k vaší energetické i ekonomické úspoře.
Dozvědět se více

Přejděte na tepelná čerpadla

tepelne_cerpadlo_ac_heating_dum
Ideální čas pro změnu je nyní.
Dozvědět se více
Další články
© 2024 KUFI INT, s.r.o., Vytvořeno v Beneš & Michl.