Spojení tepelného čerpadla a fotovoltaiky

Řešení, kterým zvýšíte energetickou soběstačnosti vaší domácnosti, šetříte náklady a technologii tepelného čerpadla.

Tepelné čerpadlo je moderní zdroj tepla, který zajistí nízké náklady na vytápění. Ve chvíli, kdy mu dodáváte mu energii přímo ze slunce se efektivita celého systému ještě zvýší. Představujeme unikátní řešení spolupráce fotovoltaiky s tepelným čerpadlem. Optimalizací dokážeme efektivně řídit tepelné spotřebiče a tím maximalizovat výtěžnost systému.


Chytré propojení díky regulaci xCC
Chytrá regulace xCC zajistí ideální poměr mezi výrobou elektřiny z fotovoltaiky a aktuální spotřebou domácnosti. S využitím předpovědi počasí (teplota, vítr, osvit) analyzuje průběh aktuálního dne a připravuje (možnost akumulace) potřebné množství tepla či chladu.

Elektřina je tedy posílána buď do:

Zajištění energetické nezávislosti
Regulace tepelného čerpadla pracuje v součinnosti nejen s tepelným čerpadlem, ale i s dalšími prvky jako jsou např. topná tělesa v akumulačních nádržích apod. umí řídit mnohem efektivněji a inteligentněji.

Tepelné čerpadlo AC Heating a střídač FVE spolu umí napřímo komunikovat (v současné době prostřednictvím Wi-Fi)

Regulace tepelného čerpadla umí regulovat minimální hodnotu kapacity, na kterou dovolí bateriím se vybít v závislosti na roční době (například v létě dovolí vybít více kapacity než v zimě), což značně prodlužuje životnost baterií navíc tím zajišťuje, že v temném zimním období zůstává v baterii dostatek energie pro zálohu základních spotřebičů při výpadku distribuční sítě

Regulace tepelného čerpadla chytře rozloží momentální výkon FVE při přebytcích tak, aby se např. při jasném počasí, a tedy maximálním výkonu zároveň nabíjely baterie, ohřívala TUV nebo voda v akumulační nádrži skrze topnou tyč (což šetří i TČ)

Při přebytcích z fotovoltaiky a na základě předpovědi počasí to automaticky umí předtopit dům o definovanou teplotu (stejně tak může fungovat i v létě s chlazením)

Naše navrhovaná řešení jsou vždy po individuálním posouzením provozu domácnosti a navržena tak, aby bylo docíleno co nejlepší návratnosti investice.

chcete nabídku na fotovoltaiku?

Kontaktujte nás

* povinná pole

 

Odebírejte novinky

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak na údržbu tepelného čerpadla a je vůbec nějaká potřeba?

údržba tepelného čerpadla
Tepelné čerpadlo je topný zdroj, který umí topit hodně levně a umí ušetřit hodně peněz.  Které nezbytné kroky je třeba provádět při údržbě tepelného čerpadla v závislosti na jeho typu, aby mělo optimální výkon, fungovalo dlouho a bezchybně?
Dozvědět se více

Máte starý kotel? S žádostí o dotaci neváhejte, budou nižší!

ac_heating_konec_starych_kotlu
Se zákazem provozu starých kotlů od 1. 9. 2024 dojde i ke snížení dotací až o desítky tisíc.S přechodem na moderní a ekologický zdroj tepla vám poradíme.
Dozvědět se více

Jak získat v roce 2024 dotaci na tepelné čerpadlo

tepelne_cerpadlo_ac_heating
Přečtěte si, jak splnit podmínky pro kotlíkovou dotaci, kdo má nárok na program Zelená úsporám a jak mohou další finanční podpory – jako jsou dotace na fotovoltaiku – přispět k vaší energetické i ekonomické úspoře.
Dozvědět se více

Přejděte na tepelná čerpadla

tepelne_cerpadlo_ac_heating_dum
Ideální čas pro změnu je nyní.
Dozvědět se více
Další články
© 2024 KUFI INT, s.r.o., Vytvořeno v Beneš & Michl.