Spojení tepelného čerpadla a fotovoltaiky

Řešení, kterým zvýšíte energetickou soběstačnosti vaší domácnosti, šetříte náklady a technologii tepelného čerpadla.

Tepelné čerpadlo je moderní zdroj tepla, který zajistí nízké náklady na vytápění. Ve chvíli, kdy mu dodáváte mu energii přímo ze slunce se efektivita celého systému ještě zvýší. Představujeme unikátní řešení spolupráce fotovoltaiky s tepelným čerpadlem. Optimalizací dokážeme efektivně řídit tepelné spotřebiče a tím maximalizovat výtěžnost systému.


Chytré propojení díky regulaci xCC
Chytrá regulace xCC zajistí ideální poměr mezi výrobou elektřiny z fotovoltaiky a aktuální spotřebou domácnosti. S využitím předpovědi počasí (teplota, vítr, osvit) analyzuje průběh aktuálního dne a připravuje (možnost akumulace) potřebné množství tepla či chladu.

Elektřina je tedy posílána buď do:

Zajištění energetické nezávislosti
Regulace tepelného čerpadla pracuje v součinnosti nejen s tepelným čerpadlem, ale i s dalšími prvky jako jsou např. topná tělesa v akumulačních nádržích apod. umí řídit mnohem efektivněji a inteligentněji.

Tepelné čerpadlo AC Heating a střídač FVE spolu umí napřímo komunikovat (v současné době prostřednictvím Wi-Fi)

Regulace tepelného čerpadla umí regulovat minimální hodnotu kapacity, na kterou dovolí bateriím se vybít v závislosti na roční době (například v létě dovolí vybít více kapacity než v zimě), což značně prodlužuje životnost baterií navíc tím zajišťuje, že v temném zimním období zůstává v baterii dostatek energie pro zálohu základních spotřebičů při výpadku distribuční sítě

Regulace tepelného čerpadla chytře rozloží momentální výkon FVE při přebytcích tak, aby se např. při jasném počasí, a tedy maximálním výkonu zároveň nabíjely baterie, ohřívala TUV nebo voda v akumulační nádrži skrze topnou tyč (což šetří i TČ)

Při přebytcích z fotovoltaiky a na základě předpovědi počasí to automaticky umí předtopit dům o definovanou teplotu (stejně tak může fungovat i v létě s chlazením)

Naše navrhovaná řešení jsou vždy po individuálním posouzením provozu domácnosti a navržena tak, aby bylo docíleno co nejlepší návratnosti investice.

chcete nabídku na fotovoltaiku?

Kontaktujte nás

* povinná pole

 

Odebírejte novinky

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Tepelná čerpadla AC Heating – Inovace v účinnosti pro váš domov

Jak efektivně snížit náklady na vytápění ve vašem domě? Máme pro vás revoluční řešení – představujeme tepelná čerpadla vzduch-voda AC Heating. Tyto čerpadla nejen vynikají v úspoře energie, ale také dosahují lepší účinnosti než systémy tepelných čerpadel země-voda v oblasti rodinných domů.
Dozvědět se více

Úspora energií a pohodlí s tepelnými čerpadly od AC Heating

tepelna_cerpadla_setri_ac_heating
Jak efektivně ušetřit na nákladech spojených s vytápěním? Existuje jedna z nejekologičtějších a nejúspornějších technologií, která vám může pomoci snížit energetickou spotřebu a finanční náklady na vytápění ve vašem domě.
Dozvědět se více

Ekonomika fotovoltaických elektráren

ac-heating_tepelne_cerpadlo_fotovoltaika_1
Nejčastější otázky, kterou nám pokládají všichni klienti při prvních jednáních, se týkají rentability fotovoltaických elektráren. Kdy se mi vrátí moje investice? Co s elektřinou, kterou vyrobím, ale nespotřebuji? Odpovědi jsme přehledně shrnuli v článku.
Dozvědět se více

Cena tepelného čerpadla

ac_heating_BD_tepelna_cerpadla_1
Jak optimalizovat investici do tepelného čerpadla
Dozvědět se více
Další články
© 2023 KUFI INT, s.r.o., Vytvořeno v Beneš & Michl.