AC Heating Reference Tepelná čerpadla Praha 4 - Záběhlice

Tepelná čerpadla Praha 4 - Záběhlice

Úspora: 70%
Typ domu: Bytový dům
Rok instalace: 2019
Tepelná ztráta: 42kW
Adresa: Bělčická 2826, Praha

Majitelé bytů v Bělčické ulici v Praze se rozhodli odpojit od teplárny a platit pouze za teplo, které potřebují a spotřebují.

Dům má 1 vchod, 6 podlaží, 18 bytů a žije v něm 44 osob. Instalovaný výkon kaskády tepelných čerpadel vzduch-voda AC Heating Convert AW je 56 kW (A2/W35). Jako bivalentní zdroj je využíván elektrokotel.

Technické řešení nebylo jednoduché, jelikož se dům nachází uprostřed 9ti vchodového bloku. I tak jsme si ale dokázali poradit a tento jeden vchod odpojit od teplárny. Touto cestou se nyní chystají vydat i další vchody.

Kaskádu tepelných čerpadel řídí regulační systém xCC ve verzi 7.02, který zajišťuje optimální zatížení jednotek, úpravu výkonu kaskády a optimalizaci chodu topného zdroje. Samozřejmostí je možnost dálkové správy a automatická diagnostika systému.

Vlastní realizaci předcházel technický návrh a studie úspor s vyčíslením návratnosti a výše investice a předpokládaných úspor. Kotelnu s tepelnými čerpadly jsme instalovali na klíč tzn. včetně projekčních, stavebních a elektonstalčních prací. Celý systém je napojen na dispečing.

Předpokládaná úspora nákladů na vytápění a TUV (ekonomická rozvaha) 70% oproti původním nákladům.

Podobné reference

Tepelná čerpadla Opava - Kylešovice

Typ domu: Bytový dům
Úspora: 69 % nákladůna vytápění
Adresa: Hlavní 128, Opava

Více informací

Tepelná čerpadla Nový Jičín

Typ domu: Bytový dům
Úspora: 66 %
Adresa: Na lani 230, Nový Jičín

Více informací

Všechny reference
© 2023 KUFI INT, s.r.o., Vytvořeno v Beneš & Michl.