Jak na horké léto? Chlazení s tepelným čerpadlem

Teploty jako na houpačce, jednou chladno a jindy se zas teploty šplhají na teploměru do závratných výšek. Jak si doma nastavit ideální klima? Můžete využít tepelné čerpadlo, které máte doma na topení. Ano je to možné, protože každé naše tepelné čerpadlo Convert AW lze přepnout do funkce chlazení a využít jej v horkém létě jako zdroj chladu.

Jak chlazení tepelným čerpadlem funguje?
Vždy, když našim zákazníkům vysvětluji princip tepelného čerpadla, používám příměr „obrácená lednička - uvnitř topí a venku chladí“. Tak ji vlastně neobrátíme a necháme jako ledničku – uvnitř chladí. V praxi to znamená, že do systému podlahového topení, je pouštěna chladná voda, která prochladí podlahu a využitím přirozené cirkulace vzduchu, případně i rekuperace, ochladí místnosti a celý dům.

Jak lze chlazení využít v praxi?
Jak jsem psala výše, tato funkce lze využít pro systém podlahového nebo také stropního vytápění/chlazení. Ideálně v kombinaci se zastíněním či rekuperací. Pro klasické radiátory to sice nelze takto jednoduše, ale řešení existuje také.

Přijeďte se podívat
Náš administrativní, výrobní a skladový areál v Plzni – Letkově vytápíme tepelnými čerpadly. V létě jej úspěšně chladíme tepelnými čerpadly. Přijeďte se podívat – rádi vám v showroomu předeme všechny funkce a možnosti našich tepelných čerpadel včetně funkce chlazení.

Za tým AC Heating
Hanka Fikarová
info@ac-heating.cz

Odebírejte novinky

© 2024 KUFI INT, s.r.o., Vytvořeno v Beneš & Michl.