Chlazení domu a tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo, primárně určené k vytápění objektů, můžete díky chytré regulaci jednoduše přepnout do režimu chlazení. Pokud máte v domě podlahový či stropní systém topení, lze tuto funkci využít. Tím se interiér vašeho domu zchladí o příjemných pár stupňů.

Jak toho docílit?
V režimu chlazení proudí do soustavy chladnější voda, která namísto tepla, přináší potřebný chlad. Ten následně vlivem cirkulace vzduchu ochladí celou místnost. Regulace xCC, která celý systém řídí, upravuje teplotu chladné vody ve vztahu k teplotě vzduchu v místnosti tak, aby nedocházelo ke kondenzaci vzdušné vlhkosti na povrchu podlahy.

Jak propojit topení a chlazení?
Se správným technickým návrhem zapojení získáte samostatný okruhu na topení a ohřev vody a okruh určený k chlazení. Nespornou výhodou je přijatelná pořizovací cena celého systému a to, že lze rozšířit i na stávající soustavu s podlahovým vytápěním.

Doporučujeme:

Kombinovat s odpovídajícím stíněním jednotlivých místností a případně s rekuperací.

Chladit můžete v předstihu. Díky navázání regulace na předpověď počasí, systém reaguje na prudké výkyvy a změny teplot včas.

Využijte zdroj tepla – tepelné čerpadlo a vytvořte si příjemné klima v domě i během velmi horkých letních dní. Současně se vyhnete nezdravému foukání z klimatizace, které Vám může způsobit nemalé zdravotní problémy.

MÁM ZÁJEM TOPIT I CHLADIT

Odebírejte novinky

© 2024 KUFI INT, s.r.o., Vytvořeno v Beneš & Michl.