AC Heating Blog Dotace a tepelné čerpadlo jaké jsou možnosti?

Dotace a tepelné čerpadlo jaké jsou možnosti?

Tepelné čerpadlo je moderní, ekologický zdroj tepla. Jeho obliba v posledních letech výrazně vzrostla a nadále roste. Oproti jiným zdrojům tepla – kotle na uhlí, plynové kotle a elektrokotle má své přednosti a výhody, které ostatní nemají. Mezi ně patří nízké provozní náklady, nenáročnost, bezobslužnost nebo efektivita provozu. Společně s výhodami svědčí ve prospěch tepelného čerpadla i možnost využití dotačních titulů na pořízení ekologického vytápění.

V současné době mají lidé tyto možnosti, jak požádat o podporu na nové topení.

Kotlíková dotace
Letos dobíhají poslední dílčí části programu kotlíkové dotace (2015-2020). Současně se připravuje další pokračování tohoto velmi využívaného dotačního titulu. Přesné podmínky budou známy ještě letos. Předpokládá se, že budou rámcově kopírovat podmínky původní: tzn. žádat bude moci fyzická osoba, která chce v rodinném domě vyměnit starý kotel na tuhá paliva s ručním podáváním 1. či 2. emisní třídy, za nový ekologický zdroj tepelné čerpadlo, plynový kotel nebo kotel na biomasu.
Program kotlíkových dotací administrují jednotlivé kraje, které si dle svých preferencí a možností určují termíny a způsoby podání žádostí.

Nová Zelená Úsporám (NZÚ)
Dotační program zaměřený na snižovaní energetické náročnosti domů, má zahrnutou i podporu ekologického vytápění. I tento program v letošním roce končí, ale bude pokračovat navazujícím titulem. Získat podporu nízkoenergetického a pasivního bydlení tedy bude i nadále možná.

Region Hl. města Praha má pro své obyvatele vypsanou samostatnou podporu ekologického vytápění v rámci programu Program Čistá energie Praha 2021. Jedná se o finanční podporu ze strany hl. m. Prahy, kterou poskytuje již od roku 1994. Podporu lze získat na přeměnu topných systémů a využití obnovitelných zdrojů energie v bytech a v rodinných či bytových domech na území hl. m. Prahy. Cílem je motivovat majitele bytových objektů k realizaci úspor energií a zlepšení kvality ovzduší na území hl. m. Prahy.
Tento projekt je časově limitovaný – projekt nového ekologického topení musí být uveden do provozu termínu od 1.9.2020 do31.8.2021.

Rádi s Vámi projdeme možnosti vytápění a využití dotací na tepelné čerpadlo.

Kontaktujte nás!

Za tým AC Heating
Hanka Fikarová

Odebírejte novinky

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak co nejdříve šetřit v „době covidové?

tepelna_cerpadla_setri_ac_heating
Učinili jste všechny potřebné kroky na cestě za vlastní kotelnou a pak Vám do toho pandemie tzv. „hodila vidle“? Nebo jste na začátku, chcete se do toho pustit, ale nemůžete se kvůli bezpečnostním opatřením hnout z místa?
Dozvědět se více

Jak správně topit a větrat v bytovém domě s tepelnými čerpadly?

Jak se chovat v bytě, v domě když jej vytápí tepelná čerpadla? Musím dělat něco jinak? Topení a větrání má stejná pravidla pro všechny zdroje tepla. Pojďme si je v krátkosti shrnout.
Dozvědět se více

Jak ušetřit v panelovém domě?

tepelna_cerpadla_ac_heating_vlastni_kotelna_Karlovy_vary_3
Líbilo by se Vám ušetřit tisíce až desetitisíce korun ročně? A víte, že toho můžete docílit i jinak, než utažením opasků a omezením vlastního pohodlí?
Dozvědět se více

Webinář s AC Heating

ac_heating_tepelna_cerpadla_webinář
Snažíme se vždy vycházet vstříc našim zákazníků a hledat pro ně ta nejvýhodnější řešení. Abychom zajistili stejnou interakci a informovanost v době, kdy se potkávat můžeme jen velmi opatrně, začali jsme pořádat webináře.
Dozvědět se více
Další články

© 2021 KUFI INT, s.r.o., Vytvořeno v Beneš & Michl.
Tepelné čerpadlo - popup