AC Heating Tepelná čerpadla FAQ

FAQ

Máme nezateplený panelák – lze využít tepelná čerpadla?

Tepelná čerpadla úspěšně instalujeme z velké části do starších bytových domů. Staré rozvody se silnými trubkami, litinové radiátory s velkým obsahem vody, velká tepelná ztráta a jiné „neduhy“ starších domů nejsou překážkou v instalaci tepelného čerpadla. Naopak, silné trubky a velké radiátory jsou vhodné pro tepelné čerpadlo. Pro správný návrh instalace vlastní kotelny s tepelnými čerpadly je nutné zhodnotit stávající stav a navrhnout vhodné technické řešení. Proto provádíme prohlídky domů. Prohlídka je samozřejmě zdarma.

Kolik ušetřím s tepelným čerpadlem?

Při správném technickém návrhu instalace vlastní kotelny s tepelnými čerpadly lze předpokládat, že oproti centrálnímu zdroji tepla ušetříte až 70 % nákladů na vytápění. Neinvestujete pouze do nového topného zdroje, který Vám ušetří náklady na vytápění, ale i do komfortu. Instalací vlastní kotelny tepelného čerpadla získáte bezúdržbový zdroj tepla s nízkými provozními náklady, bez odstávek odstávek v ohřevu užitkové vody.

Vyrobí tepelná čerpadla dostatek tepla?

Tepelná čerpadla obecně pracují na principu odběru tepla z okolního prostředí - vzduchu. Pro bytové/panelové domy je důležitý správný návrh výkonu tepelného čerpadla a jeho zapojení do otopné soustavy. Vlastní kotelna s tepelným čerpadlem pak zajistí, že budete mít dostatek tepla a teplé vody celý den. Topná sezóna začne a skončí, kdy vy budete chtít a budete bez odstávek ohřevu užitkové vody.

Kam umísťujete tepelná čerpadla?

Tepelná čerpadla umisťujeme nejčastěji na střechu domu. Venkovní jednotky jsou osazeny na odhlučněných konzolích tak, aby nenarušily střešní krytinu. Propojovacím vedením jsou spojeny s vnitřními jednotkami v technické místnosti. Vlastní kotlenu s tepelnými čerpadly navrhujeme tak, aby jsme dosáhli maximálního komfortu a zároveň byl provoz ekonomicky výhodný.

MÁTE JINÝ DOTAZ? OZVĚTE SE

NAPIŠTE NÁM

* povinná pole

NAVŠTIVTE NÁS

KUFI INT, s.r.o.
Staroplzenecká 177
326 00 Plzeň - Letkov
Mapa

ZAVOLEJTE

+420 775 640 374

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

tepelna cerpadla_AC Heating_Novy Jicin_panelovy dum_1

Jak správně topit a větra v bytovém domě s tepelnými čerpadly?

Jak se chovat v bytě, v domě když jej vytápí tepelná čerpadla? Musím dělat něco jinak? Topení a větrání má stejná pravidla pro všechny zdroje tepla. Pojďme si je v krátkosti shrnout.
ac_heating_porovnání_vlastni_kotelna_s_tepelnymi_cerpadly_zatepleni

Vyhodnocení topné sezóny 2019 v panelovém domě v Praze

Rádi bychom vám představili vyhodnocení a srovnání dvou různých přístupů k úsporám v bytovém domě.
Další články
© 2021 KUFI INT, s.r.o., Vytvořeno v Beneš & Michl.